Gyóni Evangélikus Egyházközség

Épületeink
Fórum/Vendégkönyv
Képeslapküldés

"Ne győzzön le téged a rossz, hanem te győzd le a rosszat jóval."
(Róm 12,21)

ERŐS VÁR A MI ISTENÜNK!

Üdvözöljük a Gyóni Evangélikus Gyülekezet hivatalos oldalán! A mai világban már-már kötelező, hogy minden gyülekezetnek legyen internetes elérhetősége, így mi is létrehoztunk egy weblapot, ami a gyülekezet bemutatását szolgálja. Ugyanakkor, mivel tapasztalataink szerint közösségünk tagjai ma már jóval egyszerűbben elérhetők és informálhatók bizonyos közösségi portálokon, ezért aktuális alkalmainkról a Facebookon tájékozódhat.

AJÁNLÓ

*Aktuális alkalmaink*
**A lelkészek elérhetősége**

Az észrevételeket a milanlaszlo@freemail.hu e-mail címre, látogatóink bejegyzéseit pedig a ** Vendégkönyvbe** várjuk! Szívesen fogadjuk a **Fórum** témáival kapcsolatos hozzászólásokat is.

**Jó böngészést!**

Kapcsolódó oldalak:

Csipetnyi Só
Érdekes olvasmányokra lelhetünk ezen az impozáns oldalon. Az aktuális történésekkel kapcsolatos cikkeken kívül előadásokat és prédikációkat is találunk, utóbbiakat nem csak evangélikus lelkészektől. A fórumokon számos érdekes kérdést megvitathatunk, olvashatunk egyházi személyekkel készített interjúkat, és híres emberektől származó imádságokat is. Két ifjúsági folyóirat: a Kairosz és a Stég oldalait lapozgathatuk, és tájékozódhatuk az ifjúság számára készült könyvekről. Az Újszövetségi Totó segítségével pedig feleleveníthetjük Bibliai tanulmányainkat.

Dabas Város Hivatalos Honlapja
Az egykori Gyón falucskát is magába foglaló, az ország közepén elterülő 15-16 ezer lakosú kisváros honlapja méltóképpen bemutatja a település kulturális, gazdasági, idegenforgalmi, társadalmi szervezeteit és azok működését, tájékoztat a városi programokról, sporteseményekről, valamint a Dabas Újság online változatát is megtalálhatjuk ezen az oldalon.

A Dél-Pest Megyei Egyházmegye Honlapja
Ez a most fejlődő oldal máris rengeteg információval szolgál az egyházmegye gyülekezeteiről, az egyházmegyei programokról, hírekről. Megyénk néhány különlegességét és szabályrendeleteket is találunk, amely segít eligazodni a regionális egyházi életben.

Magyar Keresztény Portál
A Keresztény Portál legérdekesebb funkciója, hogy segítségével bármilyen szöveget megtalálhatunk a Bibliában, hiszen ez az oldal igehely szerint listázza a keresett szövegrészeket. De ezenkívül óriási nagy adatbázist tartalmaz a portál: végigolvashatjuk az egész Bibliát többféle fordításban, találunk prédikációkat és az összes Interneten jelenlévő egyház honlapját is fellelhetjük. A Lelki Táplálék címszó alatt pedig sok lélekgazdagító olvasmányt fedezhetünk fel.

Online Hittan
Ez az internetes oldal az "Evangélikus egyszeregy mindenkinek" alcímet viseli, s ehhez híven bemutatja az evangélikus egyház keletkezését, felépítését, gyülekezeti életét, szolgálatait, az evangélikus tanítás alapköveit, sőt még arra is lehetőséget ad, hogy az érdeklődő egy lelkésznek tegye föl személyes kérdéseit. Hasznos olvasmányt nyújthat ez a weblap akár még az evangélikus gyülekezeti tagoknak is.

Evangélikus Portál
Az Evangélikus Portál a Magyarországi Evangélikus Egyház központi oldala, ahol az aktuális napi ige mellett a legújabb hírekről és eseményekről tudakozódhatunk, valamint a legegyszerűbb módon innen érhetjük el az összes gyülekezeti, egyházmegyei és kerületi honlapot is. Számottevő protestáns sajtótermék között is válogathatunk, s az egyház kulturális életét, teológiáját, oktatását és történetét is megismerhetjük.

Dr. Luther Márton önmagáról
Virág Jenő "Dr. Luther Márton önmagáról" című könyvének az internetes változata. Ez a mű Luther életét veszi végig, attól a pillanattól kezdve, hogy világra jön, egészen az utolsó utazásáig. Nagyon érdekes olvasmány, hiszen önéletrajz magától Luther Mártontól, amit ő maga nem szerkesztett egybe. De megtette helyette Virág Jenő, és így ezt a szenzációs könyvet már mi is olvashatjuk, ráadásul itt, az interneten.

Luther, aki megváltoztatta a világot!
Kicsit kutakodtam mostanában az Interneten, és rátaláltam a Luther-film hivatalos oldalára: kellemes meglepetést okozott, hiszen nem csak a filmről szól. Luther életének időegyenese a világtörténelmi eseményekkel párhuzamosan, 95 tétele, életrajza, tanításainak rövid leírása és a filmhez készült tanulmányfüzet mind-mind nagyon praktikus és figyelemfelkeltő módon jelenik meg a honlapon. A filmből származó jelenetekkel végigkísérhetjük a feldolgozott történetet, valamint a szereplőkről is informálódhatunk.

Napiige
?Az én Istenem fénysugarat küld nekem a sötétbe.? (Zsolt 18,29b)

Tavaszodik

Középpontban