MFP-EKT/2021
Templomtorony felújítás
VÁCEGRES

ÜDVÖZÖLJÜK GYÜLEKEZETÜNK HONLAPJÁN

Domonyi istentiszteleteink minden vasárnap 9.30-tól megtekinthetők élőben itt:

Facebook: Domonyi Evangélikus Gyülekezet (nyitott oldal, FB regisztráció nélkül is megtekinthetők a tartalmak)

Elérhetőségeink:

Cím: Evangélikus Lelkészi Hivatal

2182-Domony, Fő u. 117.

Telefon: 20/7700066

e-mail: balazs.saghy@lutheran.hu

Facebook: Domonyi Evangélikus Gyülekezet

Bankszámlaszámunk:

DOMONY: OTP Bank 11742166-20101574 (Domonyi Evangélikus Egyházközség)

VÁCEGRES: OTP Bank 11784009-20209555 (Vácegresi Evangélikus Leányegyház)

----------------------------

PÉNZTÁRI ÓRÁK:

HÉTFŐ 10.00-11.00 (a járvány idején szünetel az ügyintézés)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Településkép, közösségi tér fejlesztése (VP) című, VP-6-7.4.1.1-16 kódszámú felhívás

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

a 1774078868 azonosítószámú projekt címe: "A vácegresi evangélikus templom külső felújítása"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A szerződött támogatási összeg: 16.868.751 Ft (a támogatás intenzitása 75%). A projekt fizikai befejezésére 2019.július 7-én került sor.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A projekt során Vácegres településen található evangélikus templom külső homlokzati felújítása, külső nyílászáróinak cseréje és az ehhez kapcsolódó egyéb munkálatok kerültek megvalósításra melynek célja az épület hőtechnikai adottságainak javítása hőveszteségének csökkentése. Mivel a templom homlokzati vakolata több helyen sérült és elvált a falazattól, így a vakolat teljes leverését követően az épület falainak utólagos vízszigetelése után a szigetelés környezetében lélegző, szárító vakolat felhordása, az általános helyeken homlokzatvakolat készítése, szilikon vagy szilikát homlokzatfesték felhordása valósult meg, valamint az épület körül a csapadékvíz elvezetés is megoldódott.

A projekt megvalósításával Vácegres településképét egyik legjelentősebben meghatározó épületének külső rekonstrukciójára és energetikai korszerűsítésére került sor, mellyel hozzájárult a VP-6-7.4.1.1-16 kódszámú felhívás céljainak megvalósításához.