Dunaegyháza-Apostagi Társult Evangélikus Egyházközség

Történet
Alkalmaink
Tájékoztató a szerződés teljesítéséről
Szeretetvendégség Apostag 2009 február 7.
felújítási képek
Dunaegyháza - templomfelújítás

SZERETETTEL KÖSZÖNTJÜK GYÜLEKEZETÜNK HONLAPJÁN!

Szeretettel hívjuk és várjuk az Apostagi Evangélikus Egyházközség ünnepére 2012. július 15-én 17.00 órakor. Alkalmunkon hálát adunk Istennek felújított templomunkért (159/2009 (XI.19.) FVM rendelet, pályázat keretében). Az istentiszteleten igét hirdet Gáncs Péter Püspök Úr. "Jövel, Szentlélek Úristen, Töltsd be szíveinket bőven ..."

Az új presbitérium iktatása megtörtént az egész egyházközségben. Mind az apostagi, mind a dunaegyházi iktatásról találhatók képek a honlapon. (-> Presbiterek iktatása 2012.)

Emlékeztetőül itt olvasható a jelenlegi, hivatalos eskü, ez kísérjen bennünket küldetésünkben:

,,Én, ... esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú, Szentlélek, egy igaz Isten, hogy presbiteri tisztségemben egyházunk törvényes rendjét elfogadom és megtartom; gyülekezetünk belső békéjét őrzöm és építem; ebben egyházi elöljáróimat készségesen támogatom; magam is példásan élek, és tisztségemmel járó feladataimat legjobb tudásom szerint, hűségesen végzem el. Isten engem úgy segéljen. Ámen.''

Végül egy ima a szolgálatért: Urunk, ránk bíztad evangéliumodat. Ne engedd, hogy világosságod fényét véka alá rejtsük. Tedd gyertyatartóvá gyülekezetedet. Szentlelked késztessen, hogy örömmel szolgáljunk a tőled kapott adományokkal. Ne engedd, hogy emberek tetszését keressük. Add inkább, hogy hálatelt szívvel, találékony szeretettel, szent neved dicsőségére készüljünk a tőled kapott feladatok elvégzésére. Ámen. (Evangélikus énekeskönyv. Imádságok, 736. oldal)

Napiige
?Az igazságosság felmagasztalja a népet, a bűn pedig gyalázatukra van a nemzeteknek.? (Péld 14,34)

a megújult torony

presbiterek