Uram, tégy zárat a számra, őrizd ajkaim nyílását! (Zsolt 141,3)

A szabadság nehogy ürügy legyen a testnek, hanem szeretetben szolgáljatok egymásnak. (Gal 5,13)

Olvasmányok: ApCsel 18,1?11 és Zsid 11,1?7

Lelki útravaló a mai napra

Május 26.

Jön idő, hogy aki öldököl titeket, mind azt hiszi, hogy istentiszteletet cselekszik.
János 16,2

Uram!
Szemed a jövőbe nézett, amíg ajkad ezeket a szavakat mondta. Tudtad, mi vár a tieidre, és nem akartad őket fölkészületlenül útjukra bocsátani. Én, amíg ezeket a szavakat hallgatom, visszatekintő szemmel fordulok Feléd. Igéd igazságának a fényét látom ráhullani az egyháztörténelem kétezer éves múltjának sok ismerős, még több ismeretlen emberének alakjára. Látom névtelen tanúidat, akiknek élete, főként pedig vértanúhalála által diadalmaskodott a Te evangéliumod hatalma minden ellenálláson. Látom a ragyogó nevű vértanúkat, akiknek az alakja és neve mindmáig is a Te dicsőségedet hirdeti. Látom a misszió munkásainak máig is tartó hosszú sorát, akiket az elfogult pogányság halálra kergetett, mielőtt meghódolt előtted. Díszei ők az egyháznak. Csöndes szívvel megköszönöm neked életüket.

Uram!
Múltranéző szememet most belekulcsolom a Te tekintetedbe, és a jövő felé nézek. A Te beszéded - így mondtad magad - nem múlik el, még a világ összeomlásával sem. Tehát ez az igazságod is érvényes a világ végéig. Ezért ne érjen engem meglepetésként, amikor a mi időnkben látom valóra válni ezt a jóslatodat, sem akkor, ha a magam életében következik be. Adj szívembe mindvégig megálló hűséget.