Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 49 - Bemutatkoztak a líceum művészpalántái

Bemutatkoztak a líceum művészpalántái

A Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnáziumban két éve indult a „Bemutatkozom” elnevezésű kiállítássorozat, amelynek elsődleges célja, hogy az intézmény a tehetséges, a képzőművészet iránt érdeklődő diákjainak bemutatkozási lehetőséget adjon. Ezúttal Szabó Bettina, Tranta Péter és Kovács Ádám figyelemreméltó munkáival ismerkedett meg az iskola tanári kara, a diákság, és természetesen jelen voltak a hozzátartozók is. A november 19-ei megnyitón Gabnai Sándor evangélikus lelkész köszöntötte a szárnybontogató fiatalokat, valamint Soltráné Sebestyén Annát, aki felkészítette a tanulókat, s mind ez idáig egyengette útjukat. Miután röviden értékelte a fiataloknak erre az alkalomra összeállított alkotásait, azt kívánta, hogy a jövő nemzedéke becsülje meg és tartsa nagyra mindhármuk keze munkáját. Az ünnepi köszöntőket követően a felettébb tehetséges növendékek műveit felkészítő tanáruk, Soltráné Sebestyén Anna méltatta.

(Kossuth Rádió)

Regionális hozzárendelés: Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2003 49 Bemutatkoztak a líceum művészpalántái