Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 49 - Oratio oecumenica

Az alább közölt általános könyörgő imádságot szeretettel ajánljuk minden gyülekezet figyelmébe, bátorítva a lelkészeket arra, hogy az istentisztelet liturgiájának alakításakor számoljanak a rovatunk nyújtotta lehetőséggel is.

Mindenható kegyelmes Isten! Hálát adunk neked, hogy szent igéd hirdetésére ma is küldesz embereket, ahogyan egykor angyalt küldtél az evangéliummal. Szükségünk van ma is vigasztalásodra az egymással nem törődő világban. Kérünk, áldd meg egyházadat, hogy igéd és a szentségek által a megértés és az egymásra figyelés helye lehessen az emberek között. Szenteld meg Szentlelked erejével, hogy a Jézus földi eljövetelével kapott kegyelem felé hívogasson minden népet. Add, hogy Krisztus Urunk visszajövetelekor mindannyian felkészülten állhassunk színed elé. Addig pedig tégy minket egymás segítségévé – ne csak karácsony ünnepének közeledtével, hanem egész éven át, hogy a szeretet és a hit cselekedeteit gyakoroljuk egymás között mindenkor.

Köszönjük, Urunk, hogy te óvod életünket és az egész világ életét! Kérünk, hallgattasd el a fegyverek és a gyűlölet szavát szerte a világban. Olyan sokan szenvednek mások bűnei miatt. Add, hogy a szeretet szava terjedjen a földön, és tudjunk gyógyítani is, ne csak sebeket ejteni. Erre vezess minden népet a földön! Erre tanítsd országunk, népünk vezetőit, munkájukon keresztül is minden magyar embert!

Köszönjük, hogy vigyázol minden egyes emberre. Kérünk, áldd meg a családokat, hogy a házastársak szeretetben éljenek egymással. Vond egymáshoz közelebb a szülőket és a gyermekeket, hogy ne kötelességből törődjenek egymással, hanem örömmel engedelmeskedjenek a szeretet szavának. Térítsd a szülők szívét a gyermekekhez, hogy ne pusztán anyagi javakkal, hanem teljes életükkel, lelkükkel mellettük álljanak, jó példát mutassanak. Adj akarást minden ember szívébe, hogy a segítő szeretet cselekedeteivel álljanak a betegek és a magányosok mellé. Készíts fel minket Jézus Krisztus, a te szent Fiad visszajövetelére, hogy igaz lelkülettel és szilárd hittel állhassunk meg ítélőszéked előtt. Ámen.

Új nap - új kegyelem
Liturgikus sarok
Kísérünk vagy vezetünk?
Advent fényei
Irányfény
Boldogító és könnyű teher?
Keresztury Dezső
A reménység gyülekezete
Mindig van lehetőség az újrakezdésre!
Zsinati bizottságok üléseiről
Lelkésziktatás Uraiújfaluban
Lelkésziktatás Várpalotán
Vásárra vitték a teológiát
Szépen szóló szavalók szereplése
Magyarnak maradni - Európában
Évfordulók fényében
Budapesti evangélikus templomok
Az evangélikus oktatás nagykövete
Csak könnyedén?!
Családjaink védelmében
Sikeres ügyvitel - nem csak interneten
Biblia a 35. századnak
Politikusok és hajléktalanok - egy akaraton
Felújítják Csokonai Vitéz Mihály síremlékét Debrecenben
Gareth Gates - egy istenfélő tinisztár
Hát már ő is?
Veled vagyok mindig
Hófehér cikk
Nincs reformáció Luther nélkül!
Szálka - gerenda
Szelíd vita a "Szégyen"-nel
Tördelőszerkesztőt keresünk
Jótékonysági hangverseny és színielőadás