Választék
Protestáns Honlap
Erdély / Románia
Marosvásárhely (Târgu Mureş, Neumarkt Ro)
Laskai Csókás Péter
         Rovatok
Egyházak
Intézmények
Mérföldkövek
Panteon
Szellemi központok
Művészetek

Laskai Csókás Péter

Református címer

Európai egyetemek után Marosvásárhelyt rektor, majd Fogarason és Gyulafehérvárt református lelkész volt.

Közben külföldi egyetemeket látogatott. Második európai útja során megfordult Olaszországban, Franciaországban, Wittenbergben, harmadik útján pedig Genfben Theodore de Beze-zel került kapcsolatba.

Calepinus tíznyelvű szótárának magyar munkatársa volt. Írt teológiai enciklopédiát (Speculum exilii), jezsuita ellenes vitairatot (Theorematum). Teológiai, filozófiai, antropológiai indíttatású műve (De homine) Európa szerte ismert tudóssá tette.

Irodalom:
BALÁZS László: Laskai Csókás Péter "De homine" című művének előszavából, in Studia et Acta Ecclesiastica, III, Bp., 1973.