Teszt honlap

koczorl
A gyülekezet alkalmairól

Istentiszteletek

Vasárnap délelőtt 10.00 órakor:
a *Békásmegyeri Evangélikus templomban*.
(1038 Budapest, Mező u. 12.)

A hó 2. és 4. vasárnapján délután 14.00 órakor:
a *Pilisvörösvári Református templomban*.
(2085 Pilisvörösvár, Vágóhíd u. 1.)

**Hittanórák és konfirmációi előkészítés**
A hittanórák tematikus szálra fűzve, e témákat körbejárva (pl.: a kapu, a ház, bibliai viseletek, Biblia hegyei stb.), a hitoktatók által tervezve az isten-tisztelettel egy időben zajlanak.
Szervezünk tanévnyitó- és záró istentiszteletet, közös karácsonyi ünnepséget fiataloknak és időseknek, és évente egyszer (szeptemberben) valamennyi generáció számára közös, legalább háromnapos gyülekezeti kirándulást.

**Bibliodráma a gyülekezet felnőtt és ifjú tagjainak**
Havi rendszerességgel tartunk bibliodráma foglalkozást Muntag Ildikó és Falvay Dóra irányításával. A bibliodráma vezetői egy-egy félév rendezvényit közös, egymáshoz kapcsolódó bibliai textusokra fűzik fel. Pl.: *Nem olyan-e az én igém, mint a tűz?, Az Örökkévaló emésztő szeretete*, stb.

**Jób könyve tanház**
Donáth László vezetésével
A hatodik éve, *kéthetente* tartott bibliaórán közösen elemezzük a Biblia egyik legkülönlegesebb könyvét és a könyv tanulmányozásával a Biblia, az egyház és a társadalom izgalmas, érdekfeszítő és aktuális kérdésit.

**Összegyülekezési napok**
Havi rendszerességgel -- *mindig a harmadik vasárnapon* -- szervezett egész napos alkalom 80-150 fő részvételével. A délelőtti istentiszteletet követően közös ebéden fogadjuk vendégeinket, majd délután kulturális-közösségi program következik. A napot vecsernye zárja.

Hangversenyek
Minden félévben két sorozatot, ezen belül három-három orgonahangversenyt és/vagy kamarakoncertet szerve-zünk (tavasszal és ősszel, ill. ádventben).

Filmnapok
Minden év októberében többnapos filmvetítést tartunk.
2007-ben Ingmar Bergman filmjeit vetítettük.

**Minden évben templomtárlatot szervezünk**
A kiállítás több hónapon keresztül tekinthető meg. A következő kiállítás, Kontraszty László tárlata 2008 januárjában nyílik meg.

**Hét Hárs**
**szerkesztőbizottsági ülés**
Havi rendszerességgel, de szükség szerint gyakrabban találkoznak a gyülekezeti újság szerkesztői, készítői.
Istentiszteletek

Vasárnap délelőtt 10.00 órakor:
a *Békásmegyeri Evangélikus templomban*.
(1038 Budapest, Mező u. 12.)

A hó 2. és 4. vasárnapján délután 14.00 órakor:
a *Pilisvörösvári Református templomban*.
(2085 Pilisvörösvár, Vágóhíd u. 1.)

**Hittanórák és konfirmációi előkészítés**

**Bibliodráma a gyülekezet felnőtt és ifjú tagjainak**

**Jób könyve tanház**
Donáth László vezetésével

**Összegyülekezési napok**

Hangversenyek

Filmnapok
Minden év októberében többnapos filmvetítést tartunk.
2007-ben Ingmar Bergman filmjeit vetítettük.

**Minden évben templomtárlatot szervezünk**

**Hét Hárs**