Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2002 - 46 - Hittanhétvége Révfülöpön

Hittanhétvége Révfülöpön

A hétvégén hittantábort tartott Révfülöpön a Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium (Líceum), félszáz alsó tagozatos – 10–14 éves – diák részvételével.

A tábor vezetője Solymár Mónika iskolalelkész, Zügn Tamás soproni lelkész, Budaker Dóra, Vincze Katalin hittantanár, Babics Csaba tanár és három teológus: Lampérth Levente, Szabó András, valamint e sorok írója volt.

Az egy-egy nap keretét megadó áhítat mellett csoportbeszélgetés, kirándulás, közös játék és éneklés is része volt a hétvége alapigéje (Zsid 10,39) köré szervezett színes programnak. Solymár Mónika előadásában a hit meghatározását, megfoghatatlanságát és tárgyának leírhatóságát járta körül. Ehhez kapcsolódott Tölli Balázs igazgató rövid tanúságtétele arról, hogy ő miként éli meg keresztény hitét a mindennapokban.

Az elhívás és a hit megtapasztalásáról öt csoportban beszélgettünk. Ezekben Ábrahám, Mózes, Jónás, Mária valamint Zákeus példáját vizsgáltuk meg. Ezekről minden csoport egy-egy rövid színdarab formájában számolt be a többieknek.

Péntek este „Fele sem igaz!” versenyen sokféle témakörben – ószövetségi és újszövetségi bibliaismereti kérdésektől kezdve az egyháztörténeten keresztül egészen az egyházi esztendő ismeretéig – mérhették össze tudásukat a diákok.

Szombat este Franco Zefirelli „Napfivér, Holdnővér” című filmjét néztük meg. Assisi Ferenc alakja remekül egészítette ki a hit bibliai példaképeinek sorát, akikre a reggeli áhítatokon és csoportbeszélgetéseken utaltunk.

A záróistentisztelet igei szolgálatát Zügn Tamás végezte a hétvége igéje alapján, és szólt annak az életnek a reménységéről, amit a hit által nyerünk.

Közösség épült lelkész, tanár, teológus és diák között, bizonyítva, hogy Jézus Krisztusban testvérei vagyunk egymásnak.

Tóth Károly István

Regionális hozzárendelés: Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium

Új nap - új kegyelem
A vég előtt