Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 40 - Megyei segítség az egyházaknak Bács-Kiskunban

Megyei segítség az egyházaknak Bács-Kiskunban

Bács-Kiskun megye közgyűlése 1992 óta évről évre támogatja a területén működő katolikus, református és evangélikus felekezeteket, valamint a zsidó hitközségeket. A jövő évi támogatásról a napokban írták alá a megállapodást az egyházi és a megyei vezetők. Mint dr. Balogh László, a megyei közgyűlés elnöke elmondta, ezt a pénzt a különböző címzett támogatásokon felül adják az érintett egyházmegyéknek. Elsődleges céljuk a gyülekezetekben végzett kulturális és idegenforgalmi értékteremtés segítése, amelynek mindegyik vallásban komoly hagyománya van napjainkban. (Gondoljunk csak a kalocsai érseki könyvtár kódexeinek restaurálására, a kecskeméti református múzeumra vagy a kiskőrösi nagy evangélikus megmozdulásokra, melyek jócskán túlmutatnak egy-egy település határain.) A megállapodás szerint a katolikusok 2,2 millió, a reformátusok 3,6 millió forintot kapnak (kunszentmiklósi gimnáziumuk támogatásával együtt), az evangélikusok 800 ezer, míg a zsidó hitközségek 400 ezer forintnyi hozzájárulásban részesülnek. Az aláírást követő eszmecserén elhangzott: példaértékű a megyében a politikai és az egyházi vezetés együttműködése, és ez nemcsak az intézmények, hanem az emberi kapcsolatok szintjén is megnyilvánul. A kölcsönös meghívások ezúttal sem maradtak el – legközelebb télen egy solti kihelyezett ülésen találkozik egymással az egyházi és a világi oldal Bács-Kiskunban.

-a -s

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2003 40 Megyei segítség az egyházaknak Bács-Kiskunban