Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2005 - 33 - Kérdések között

Kérdések között

„Ez még csak az előhalál. Szerencsére sok előhalál van a valódira való felkészülésig, az ember élete folyamán többször érzi, hogy se útja, se jövője, se ereje nincs már, minden befejeződött, kész, igazán szép volt Istentől, hogy ezt a módszeres szoktatást a nagy záráshoz kitalálta. A végleges, a záró meglepően könnyen lefolyik majd, mosolyogva halsz meg, kezet rázol az elmúlással, és az utolsó mozdulattal becsukod a könyvet. Akkorra már annyi katasztrófát átéltél, annyi vért vesztettél, annyit féltél, sírtál, próbálkoztál hiába, hogy alig marad szegény halálnak valamije, amit elrabolhat tőled, csak a bőrödet viheti, a csomagolópapírt, amibe Isten pakolt a születéssel. Légy bátor, minden előhalál csak erősít, mikor földre rogysz.”

(Szabó Magda)

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2005 33 Kérdések között