Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2004 - 11 - - Gyülekezeti ifjúsági ház és parókiaszentelés Ménfőcsanakon

- Gyülekezeti ifjúsági ház és parókiaszentelés Ménfőcsanakon

A közigazgatásilag Győrhöz tartozó Ménfőcsanakon élő evangélikusok 1850-ben építettek iskolát tanítólakással. Templomot pedig később, csak 1959-ben emeltek. A parókiaépítés akkoriban elmaradt. A gyülekezet régi álma valósult meg október 23-án, amikor Ittzés János püspök felszentelte a régi tanítólakás helyén épített gyülekezeti ifjúsági házat és parókiát. A Győrújbaráttól elszakadni kívánó 800 fős társgyülekezeti rész ezzel megtette az első lépést az önállósulás útján...

Az istentisztelet utáni ünnepi közgyűlésen Tóth Péter felügyelő elmondta, hogy álmuk akkor látszott megvalósíthatónak, amikor gyülekezetük egykori tagja – özv. Németh Mihályné – 6,5 millió forintot érő örökséget hagyott az egyházközségre kizárólag parókiaépítés céljából. Ez adta az indulást a több mint 25 millió forintos beruházáshoz. A Széchenyi terv pályázatán 8 millió forintot nyertek, amelyet az önkormányzat és az egyházmegye is támogatott, összesen egymillió forintos összeggel. A hiányzó tízmilliót gyűjtésből, adományokból sikerült fedezniük. Az ünnepség végén a püspök azt kérte, hogy a ménfőcsanakiak ne kapkodva, hanem bölcsen tervezzék a jövőt, mert a belső felelős lelki építkezés még hátravan. Az önállósulási szándékuk egyházi törvényeink szerint történő végrehajtása azt jelenti, hogy 2006 előtt nem történhet meg az önállósulás. Kihívás előtt állnak a gyülekezetrészek. Használják ki ezt az időt, hogy valóban áldás legyen, amikor az első helyben lakó lelkész elkezdi szolgálatát Ménfőcsanakon.

Regionális hozzárendelés: Gy?rújbarát – Tény? – Gy?rszemere Társult Egyházközség

Keresztény honlapok

Evangélikus Egyház