Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2004 - 6 - - Kápolnaszentelés Lajoskomáromban

- Kápolnaszentelés Lajoskomáromban

Lajoskomáromban A pünkösd előtti szombaton Ittzés János püspök felszentelte a lajoskomáromi gyülekezet Agapé szeretetotthonának új szárnyát. Az immáron tizenkét éve működő intézmény egy, a lelki épülést és gazdagodást szolgáló nagyteremmel bővült, ahol kényelmesen, méltó körülmények között lehet megtartani az istentiszteleteket, valamint a különböző ünnepségeket és rendezvényeket.

A hálaadó istentiszteleten a püspök Lk 2,52 alapján tartott igehirdetésében a szeretetotthont a tizenkét éves Jézushoz hasonlította, aki gyarapodott bölcsességben, testben, Isten és emberek előtt való kedvességben. „Gondolatban a szeretetotthon homlokzatára is kiírhatjuk ezt a bibliai idézetet, hiszen egy ilyen intézmény munkájában az a legfontosabb, hogy bölcsen, Istennek örömöt szerzően tudja betölteni feladatát. Az ott végzett szolgálat csak úgy lehet áldássá, ha a fő és alapvető tevékenységét meghatározó erő Isten irgalma. Jézus Krisztus lelke leszáll oda, ahol őt hívják, ahol a belső lélek rezdülésében az Istennek tetsző utat keresik. A szeretet, az irgalom, a békesség útját” – hangsúlyozta az igehirdető. Decmann Tibor, a gyülekezet és a szeretetotthon lelkésze el-mondta: Egy ilyen intézményben sok-sok kapaszkodót kell felszerel-ni, de ennél fontosabb az, hogy sok érző szív legyen, amelyekbe lelkileg lehet kapaszkodni. A gyülekezet és a vendégek megcsodálták az új kápolna impozáns belső terét, amely belsőépítész tervei szerint épült. Az oltártérbe ólomüveg ablakokon át ragyog be a fény. Az otthonlakók megható ajándékkal vették birtokba az új teret: Istent dicsérő énekekkel fejezték ki örömüket és hálájukat.

Sánta Anikó

Regionális hozzárendelés: Lajoskomáromi Evangélikus Egyházközség