Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2004 - 6 - Bogdányi Gábor informatikust, az Evangélikus Internet Munkacsoport vezetőjét

Megkérdeztük

Bogdányi Gábor informatikust, az Evangélikus Internet Munkacsoport vezetőjét

Mit érdemes tudni az evangélikus eMagyarország pontokról?

Kerületünk gyülekezeteiben 13 eMagyarország pont nyílik. Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) felkérése alapján egyházunk részt vesz az eMagyarország programban, melynek célja, hogy a magyar lakosság lehető legszélesebb köre férhessen hozzá nagyon olcsón az internethez. A 2004-es év folyamán országszerte 2800 e-pont jön létre, a legeldugottabb településektől kezdve a nagyvárosokig. Csaknem 200 e-pont nyílik meg a történelmi egyházak gyülekezeteiben, ebből 160-at református, 39-et evangélikus és néhányat katolikus egyházközségben hoznak létre.

A programban való részvételre az IHM ITP-15 kódszámú nyilvános pályázatán lehetett jelentkezni, ezen túl pedig néhány szervezettel (köztük egyházunkkal) egyedi megállapodást kötött a minisztérium. A nyilvános pályázaton nyertes három evangélikus egyházközségből kettő tartozik kerületünkbe: Nemescsó és Porrogszentkirály. Az egyedi evangélikus program kapcsán 36 eMagyarország pontot hozunk létre, ezek közül 11 tartozik egyházkerületünkbe: Balatonboglár, Barcs, Bük, Felpéc, Kaposvár, Keszthely, Sárvár, Sopron, Székesfehérvár, Tab, Zalaegerszeg. Egy-egy gyülekezet a program keretében három új számítógépet és egy multifunkciós nyomtatót kapott, valamint szélessávú internet elérést. Mindennek költségét az IHM állja. A gyülekezetek vállalták, hogy az eszközöket elhelyezik valamelyik helyiségükben, és hetente legalább 16 órán át várják az internetezni kívánókat, azaz nyilvános, bárki számára szabadon hozzáférhető internet elérést nyújtanak a környék lakosságának. Az e-pontok címlistája széles körben meghirdetésre kerül, az e-pontos gyülekezetekbe tehát jó néhány „kívülálló” fog betérni, aki talán eddig nem is gondolt arra, hogy a templom és a gyülekezet környékére menjen. Nyilvánvaló, mekkora missziós lehetőséggel bír a program, különösen a számítógépet kedvelő gyermekek, fiatalok körében. Gyülekezeteink számára az e-pont további lehetőségeket is nyújt, hiszen a rendelkezésre álló technikát a nyilvános nyitva tartási időn túl használhatják egyházközségi célokra: lehet szervezni a fiataloknak internetes kávézót, a gyerekeknek számítógépes játszóházat. Tanfolyamokat lehet tartani, megszólítva a már kevésbé fiatal korosztályt is. Az e-pont profilját minden gyülekezet egyedileg alakítja ki, saját igényei, ötletei és vágyai alapján. Adja Isten, hogy a modern technikai eszközöket is az ő dicsőségére, embertársaink javára tudjuk használni!

Menyes Gyula (püspöki titkár, Győr)

Regionális hozzárendelés: Informatikai Munkacsoport

Keresztény honlapok