Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2004 - 7 - - Gyémántdiploma Hernád Tibornak

- Gyémántdiploma Hernád Tibornak

Gyémántdiplomáját vette át a hatvan éve végzett Hernád Tibor nyugdíjas evangélikus lelkész, aki a veszprémi evangélikus gyülekezetet tizenhét évig pásztorolta, 1944-ben fejezte be teológiai tanulmányait. A gyémántdiplomát dr. Fabiny Tibor egyháztörténész professzor adta át azzal az igével: Olyanné teszlek, mint a gyémánt, amely a tűzkőnél is erősebb. (Ef 3,9-10)

Felidézte a lelkész életútját, Elektől Tállyáig, Gyenesdiástól Veszprémig. Zoltán László nyugdíjas lelkész arra emlékeztette egykori évfolyamtársát, sokaknak tartoznak hálával azért, hogy a teológiát befejezhették, mert kiváló professzoraik voltak. Hernád Tibor, akit betegsége kerekesszékbe kényszerít, meghatottan köszönte meg gyémántdiplomáját: Nem lustálkodom, ma is szolgálok. Ötvenkilenc évig prédikáltam lábbal, most lábak nélkül. Nemcsak gyülekezetének tagjait, de – többek között lapunkon keresztül – az ország távolabbi pontjain élőket is arra kérte, keressék meg őt levélben. Az elmúlt időszakban sok száz levelet kapott, mindegyikre válaszolt, előfordult, hogy ő biztatta a vigaszra szorulókat. Ez az ő mostani szolgálata.

Keresztény honlapok

Evangélikus Egyház