Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2005 - 1 - HETVENED VASÁRNAP HETE

Fáklyafény

HETVENED VASÁRNAP HETE

„Az ÚR az én kőszálam, váram és megmentőm, Istenem, kősziklám, nála keresek oltalmat, pajzsom, hatalmas szabadítóm, fellegváram! Az Úrhoz kiáltok, aki dicséretre méltó, és megszabadulok ellenségeimtől.” (Zsolt 18,1-2)

Az ellenségei kezéből, életét hosszan veszélyeztető üldözéstől megszabadult Dávid ujjongó hálaéneke ez a zsoltár. Súlyos betegségből kigyógyult, fojtogató anyagi nehézségekből kilábolt, rosszindulatú támadások, hazug vádaskodások gyűrűjéből sikeresen kitört, szenvedélybetegségből vagy drogfüggőségtől eredményesen szabadult ember ujjongó, istendicsérete lehet ehhez hasonló.

Nemritkán kerül az ember olyan helyzetbe, amikor az erőviszonyok első felmérése kapcsán azonnal világossá válik, hogy a maga ereje kevés. Külső segítségre van szüksége. 1992-ben már az ötödik kórházba kerültem állandó magas lázam és lábaim bénulása okának keresése során, amikor a főorvos asszony szava nyomán felcsillant a reményünk. Feleségem megkérdezte tőle: Lábra áll még valaha a férjem? Azt válaszolta: „Orvos vagyok, nem jósnő. Mi orvosok megteszünk mindent, de a gyógyulást a betegnek is akarnia kell. Meg aztán az Úristenre is hagyjunk valamit.” A főorvos asszony válasza teljesen jó és világos volt. Isten kezébe helyezzük orvosaink szakértelmét, ápolásunkat, a gyógyszerelésünket s azt is, hogy ne vegye el életkedvemet a betegség, akarjak meggyógyulni, megszabadulni a gonosz életszűkítő hatalmából. Az életére törő Saul elől Dávid barlangok mélyén keresett menedéket: „tágas térre vitt ki engem” (20.v.). Karácsony és vízkereszt üzenete szólal meg szívünkben: Valóban eljött a Szabadító. Halleluja!

Tekus Ottó (ny. ev. lelkész, Győr)

Regionális hozzárendelés: Gy?ri Evangélikus Egyházközség

Keresztény honlapok