Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2005 - 8 - Csak térkép e táj?

Csak térkép e táj?

Iskolánk, a soproni Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola a fenti címmel írt ki pályázatot az általános iskolák hetedik és nyolcadik osztályos tanulói részére.

Azt kértük a tanulóktól, hogy végezzenek kutatómunkát, vegyék fel a kapcsolatot a környezetükben élő idősebb korosztály képviselőivel, és ennek alapján mutassák be lakóhelyüket. Az volt a célunk, hogy erősödjön a fiatalok tájhoz és az ott élő emberekhez való kötődése, közelebb kerüljenek egymáshoz a különböző generációk. Az értékelő munkát iskolánk tanáraiból és a diákönkormányzat képviselőiből választott bírálóbizottság végezte. Előnyt élveztek a kor igényeinek megfelelően számítógéppel szerkesztett, irodalmi igényességgel megfogalmazott, illusztrált pályamunkák. Nagy örömünkre a viszonylag szűk körű meghirdetés ellenére harminchat dolgozat érkezett be hozzánk. A formai és tartalmi követelményeknek szinte mindegyik megfelelt, hatan azonban az átlagnál színvonalasabb munkát adtak be. Közülük kerültek ki a következő díjazottak: I. helyezett: Haris Krisztina (Harka) II. helyezett: Kovács Veronika (Gyóró) III. helyezett: Őri Klaudia (Iván) Reméljük, hogy ez a feladat hozzájárult a diákok személyiség-fejlődéséhez is, és a sikerélményen túl sok dolgos, örömteli órával ajándékozta meg őket. A díjkiosztásra tanévzáró istentiszteletünkön került sor a soproni evangélikus templomban.

Balikóné Németh Márta (oktatási ig. helyettes, Sopron)

Regionális hozzárendelés: Eötvös József Evangélikus Gimnázium, Egészségügyi és M?vészeti Szakgimnázium

Keresztény honlapok

Evangélikus Egyház