Dunaegyháza-Apostagi Társult Evangélikus Egyházközség

Dunaegyháza-Apostagi Társult Evangélikus Egyházközség
Imádságok

Modlitba Pánova:

Otče nás', ktorý si v nebesiach! Posväť sa meno Tvoje! Príď kráľovstvo Tvoje! Buď vôľa Tvoja ako v nebi, tak i na zemi! Chlieb nás' kaz'dodenný daj nám dnes! A odpusť nám viny nas'e, ako aj my odpús'ťame vinníkom svojim! I neuvoď nás do pokus'enia! Ale zbav nás zlého! Lebo Tvoje je kráľovstvo i moc i sláva naveky. Amen.

Das Gebet des Herrn

Vater unser im Himmel, geheiligt werde dein Name; dein Reich komme; dein Wille geschehe, wie im Himmel so auf Erden. Unser tägliches Brot gib uns heute. Und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern; und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Bösen. Denn dein ist das Reich und die Kraft und die Herrlichkeit in Ewigkeit. Amen.

Tied a dicsőség örökké! Hálát adunk neked, Atyánk, Dávidnak, a te szolgádnak szent szőlőtövéért, amelyet kijelentettél nekünk Jézus, a te szolgád által. Tied a dicsőség örökké! Hálát adunk neked, Atyánk, azért az életért és ismeretért, amelyet kijelentettél nekünk Jézus, a te szolgád által. Tied a dicsőség örökké! Mert ahogy a kenyér morzsái szerte voltak a hegyen, most pedig össze vannak gyűjtve eggyé, úgy gyűjtsd össze egyházadat a föld határairól egyházadba. Mert tied a dicsőség és az erő Jézus Krisztus által örökké! Hálát adunk neked, szentséges Atyánk, szent nevedért, amelynek szállást készítettél szívünkben, és az ismeretért, a hitért és a halhatatlanságért, amelyet kijelentettél nekünk Jézus, a te szolgád által. Tied a dicsőség örökké! Mindenható Uralkodó, te teremtetted a mindenséget a te nevedért; ételt és italt adtál az embereknek, hogy hálát adjunk neked. Nekünk pedig lelki ételt és italt és örök életet adtál a te szolgád által. Hálát adunk neked főként azért, hogy hatalmas vagy. Tied a dicsőség örökké! Emlékezzél meg, Urunk, egyházadról! Szabadíts meg minden gonosztól, tedd tökéletessé szeretetedben. Gyűjtsd egybe a neked szentelteket a négy világtájról a te országodba, amelyet nekik készítettél. Mert tied az erő és a dicsőség örökké. Jöjjön el a kegyelem, és múljék el a világ! Hozsánna a Dávid Istenének! Jövel, Uram Jézus! Ámen. (Evangélikus énekeskönyv. Imádságok 706. oldal)

Konfirmáció
Kitekintő
Publicisztika
Keresztelések a 2012. évben
Presbiterek iktatása 2012.
Gyülekezetépítés, misszió
Egyházkerületi missziói nap
Szentelési képek
Bibliaóra
Képtár
Történet
Alkalmaink
Tájékoztató a szerződés teljesítéséről
Szeretetvendégség Apostag 2009 február 7.
felújítási képek
Dunaegyháza - templomfelújítás