Evangélikus Külmissziói Egyesület

Evangélikus Külmissziói Egyesület
Az EKME-ről röviden
Szervezeti felépítés

A Magyarországi Evangélikus Külmissziói Egyesület (rövid neve: Evangélikus Külmissziói Egyesület, EKME) a Magyarországi Evangélikus Egyház törvényei szerint létrehozott és működő evangélikus egyházi egyesület. Célkitűzéseit, felépítését és működését alapszabályából ismerhetjük meg

A vezetőség tagjai:

_Zalán Péter - világi társelnök_

Gépészmérnök vagyok, Aszódon nőttem fel. Az Egyesülettel való kapcsolatom a kilencvenes években kezdődött. Többen szeretettel hívtak az Egyesületbe, esetenként egy-egy feladatot is kaptam.
Így lettem a külmissziói munka iránt érdeklődő és azt támogató egyháztagból az egyesületi munkában részt vállaló taggá. Tisztségemet szolgálatnak tekintem azzal a reménységgel, hogy szolgálatunk nem hiábavaló az Úrban.

_B. Pintér Márta - Lelkészi társelnök_

Noha nem rendelkeztem „külmissziós” múlttal, a 1994-2000 közötti években mint a Lutheránus Világszövetség munkatársának (WICAS Regional Coordinator ) lehetőségem nyílt arra, hogy betekintést nyerjek a világ evangélikus egyházainak missziói munkájába. Bár itthon is figyelemmel kísérhettem a 90-es évek elején a magyar külmissziói szolgálat, az EKME újjászületését, magam nem éreztem indíttatást arra, hogy tevékenykedjem benne. Az akkor még kicsiny gyermekem mellett döntenem kellett, mely területeken vállalhatok felelősen szolgálatokat. Másrészt visszatartott téves látásom, mert úgy gondoltam akkor, a rendszerváltás „kairoszában”, hogy kizárólag a bel-misszióra kell összpontosítania egyházunknak. Ma már látom, hogy tévedtem. A bel- és külmisszió nem választható el egymástól. Jézus küldő szava - Menjetek el ! – nem ismer országhatárokat. Megtapasztaltam, hogy a külmissziói szolgálat visszahat a gyülekezetek életére. Lelkileg megerősödik az a közösség, amelyik felelősen hordozza imádságban, vagy anyagiakban a távoli tájakon élő testvérek gondját. Ezért fogadtam el 2004 februárjában az EKME közgyűlésének felkérését, hogy az egyesület lelkészi (társ)elnökeként annak munkáját segítsem, és evangélikus egyházunkban a külmissziói látást erősítsem.

_Bencze Imréné - Szervező titkár_

Bencze Imréné: 1935-ben születtem, fiatal koromban már érdeklődtem a külmisszió iránt, és a férjem által irányított gyülekezetben a kommunizmus évei alatt is megemlékeztünk a külmissziói munkáról, amennyire hírt kaptunk róla. Amint lehetett bekapcsolódtam a lepramisszióba, ahol szemléleti és szervezési szempontból nagyon sokat tanultam D.Dobos Károlytól. 1991-től, az alapítástól tagja vagyok az egyesületnek, szervezőtitkárrá 1999-ben választottak (?), Hiszem, hogy Jézus Krisztus evangéliumának el kell jutnia a „Föld végső határáig”, ezért, amíg erőm engedi szolgálom ezt az ügyet egyházunkban.

_Zalán Péterné Sólyom Ilona - Jegyző_

Matematika-fizika szakos tanár vagyok. 1956 óta a budapesti Deák téri gyülekezetbe járok, előbb szüleimmel és testvéreimmel, ma már a három gyermekünkkel és unokáinkkal. Erőnk és képességeink szerint szívesen dolgozunk minden jó ügy érdekében.

_Gaál János - Ifjúsági felelős_

Misszionáriusaink

B. Pintér Márta
Bencze Imréné (Ágnes néni)