Evangélikus Külmissziói Egyesület

Evangélikus Külmissziói Egyesület
Partnereink, kapcsolataink

Testvérmissziónak kértük fel 1991-ben a bajor és finn missziókat, velük sokat találkozunk, eljönnek konferenciáinkra, és javasolják a kapcsolat teremtés útját.
Jelenleg legfontosabb kapcsolat Bálintné Kis Beáta által Nairobi Uhuru-úti gyülekezetével van.

Bajor Misszió
Neuendettelsau D-91561 Hauptstr. 2. Postfach 68. Direktor: Pfr. Peter Weigand
The Finnish Evangelical Lutheran Missio (FELM)
SF 00141 Helsinki Tahtitorninkatu 18. Boks 154. Területi igazgató: Heikki Hilvo

A Wycliffe Bibilafordítók ma az egyik legnagyobb nemzetközi és felekezetközi missziós szervezet. Világszerte több mint 90 országban munkálkodnak tagjaink a külmisszióban azért, hogy Isten Igéje eljusson minden olyan népcsoporthoz az anyanyelvén, ahol még nem létezik lefordított Szentírás. Partnereinkkel közösen azt a célt tűztük ki magunk elé, hogy 2025-re minden ilyen nyelven (jelenleg több mint 2200) elkezdődjön a Biblia lefordítása.

Ennek érdekében lelkesen munkálkodunk együtt más missziós szervezetekkel, egyházakkal, gyülekezetekkel...

Magyarországon 1998 óta működünk közhasznú szervezetként. Azóta számos magyar keresztyén kapcsolódott be általunk a bibliafordítás mozgalmába, és egyre nő az érdeklődők száma.

Több információért látogassa meg honlapunkat: www.wycliffe.hu
Interserve

Az Interserve 150 éve küld szakembereket Ázsia és az arab világ országaiba, hogy ott Jézus Krisztus nevében és szellemében szolgáljanak a helyi gyülekezetekben és társadalomban.

Az Interserve egy nemzetközi és felekezetközi missziós társaság.
A világban majd 700 Interserve partner dolgozik, akik szolgálatuk, hivatásuk gyakorlása közben bemutatják Krisztus szeretetét. Olyan országokban munkálkodunk, ahol az Úr Jézus Krisztus egyháza gyenge, vagy még egyáltalán nincs jelen.
Vezérelvünk a nagy parancsolat: „…és tanúim lesztek… a föld végső határáig.” (ApCsel 1. 8)
Ismerkedj meg az Interserve missziós társasággal: www.interserve.eu/Magyar

Molnár Mária Külmissziói Alapítvány

A Külmissziói Híradó szerkesztősége: 2090. Remeteszőlős, Pisztráng u.2.

Lepramisszió

Elnök: Riskó Jánosné, Főtitkár: Rozgonyiné Asztalos Piroska
Cím: 1151 Budapest, Alagi tér 13.
Telefon: 30-638-4736
E-mail: rozgonyim@t-online.hu

Az EKME-ről röviden
Az EKME hírei és aktuális eseményei