Oltalom Szeretetszolgálat - Nyíregyháza

Oltalom Szeretetszolgálat - Nyíregyháza
Hazai pályázatok

HAZAI FOLYAMATBAN LÉVŐ PÁLYÁZATOK

Az Oltalom Hajléktalanellátó Szolgálat jelenleg Oltalom Szeretetszolgálat, megalakulása óta az intézményrendszeren belüli hajléktalanok kikerülésére különböző (lakhatási, foglalkoztatási és képzési) programokat bonyolított le, hiszen szervezetünk alap filozófiája az, hogy szolgáltatásaink átmeneti jelleggel elősegítsük klienseink társadalmi reintegrációját.

A Hajléktalanokért Közalapítvány, mint közreműködő szervezet pályázatot hirdetett Támogatott lakhatási program keretében hajléktalan emberek beilleszkedési támogatására, mely kiléptető programként szolgál. Célja, az önálló lakhatást lehetővé tétele, az önálló lakhatás felé vivő megoldások támogatása. E felhívásra nyújtotta be intézményünk „Haza megyek” című pályázatát, amely 5. 083. 500 forint összegű támogatásban részesült.

Projectünk célja, a hajléktalan létből való kilépés elősegítése, a programban résztvevő hajléktalan személyek társadalmi visszailleszkedésének elősegítése, rehabilitációja, s hogy a programba bevont embertársaink képesek legyenek életüket önállóan megszervezni és irányítani.

A korábbi tapasztalatokra épülve, a tapasztalati kockázatokat ismerve projectünk azoknak a személyeknek a megsegítésére irányul, akik az Átmeneti Szálló és az Éjjeli Menedékhely ellátásai során motiváltak, és felkészültek egy kintlakásra. A programba hat szociális munkás bevonásával, tizenhét lakhatási lehetőséggel nem rendelkező, aktív korú, rendszeres jövedelemmel rendelkező hajléktalan embertársunk vesz jelenleg részt, akik élethelyzetükön változtatni kívánnak, és személyiségük is alkalmasnak bizonyul a kisközösségben való együttélésre. A project résztvevői megállapodásban vállalták azon kötelezettségeiket, melyek a kitűzött célok megvalósulásához elengedhetetlenül szükségesek.

"Haza megyek" című projectünk:
kezdési időpontja: 2005. november 01.
zárásának időpontja: 2006. december 31.

A program során szerzett eddigi tapasztalataink:
Az elmúlt félév tapasztalatai azt mutatják, hogy a résztvevők elfogadják, segítik egymást, empatikus képességük komoly fejlődésen megy át, nyitottabbak a világra és környezetük is másképpen viszonyul hozzájuk. A jelenlegi lakókörnyezetük el- és befogadta őket, a lakógyűléseken egyenrangú félként adhatnak hangot észrevételeiknek

Modellértékű, lezárult programok:

Pályázat kiírója: ESZCSM
Pályázat célja: Tartósan utcán élő hajléktalan személy számára krízislakhatás biztosítása, lakókonténer vásárlásával, lakókonténeres elhelyezéssel.

Pályázat címe:"Periférián élő fedélnélküliek oltalma"
Elnyert támogatás: 955. 000 Ft
Elszámolás időpontja: 2004. 05. 15. Project eredménye: Ezt a programot nevezhetjük az általunk legbiztonságosabbnak tartott krízisprogramnak, hiszen ezek a beruházási fejlesztések bizonyíthatóan önfenntarthatóak.

Pályázat kiírója: ESZCSM
Pályázat célja: A szociális alap- és szakellátásainak fejlesztése, valamint a komplex szakmaközi kezdem0ényezések támogatása.

Pályázat címe: "Oltalom krízisellátása"
Elnyert támogatás: 3. 000. 000 Ft
Elszámolás időpontja: 2005. 07. 31.
Project eredménye: Az újabb lakókonténer vásárlásával tovább bővítettük intézményünk fogadóképességét, ahol komfortos elhelyezéssel, a célcsoport összetételének megfelelően speciális, szociális-mentálhigiénés ellátást nyújtottunk.

Pályázat kiírója:Nemzeti Felnőttképzési Intézet
Pályázat célja:Társadalmi szervezetek felnőttképzést segítő tevékenységének támogatása

Pályázat címe: "Munkára készen"
Elnyert támogatás: 2. 568. 000 Ft
Elszámolás időpontja:2005. 09. 31.
A project eredménye:A programban résztvevők motivációs szintjét emeltük, a csoportos tanulással kapcsolatos negatív tapasztalataik fokozatosan háttérbe szorultak, önmagukkal szemben is igényesebbé váltak, megtanulták a másik embertársukat meghallgatni, önbecsülésük látványosan nőtt, önmagukat és környezetüket reálisabban látták és látják, a megfogalmazott kritikákat megtanulták kezelni.

Összegezve:a programba bevont 40 főből 36 fő a program kezdetétől a végéig részt vett., bevont klienseink 70 %-a azóta is tartósan jelen van a munkaerő-piacon.

Pályázat kiírója: SZCSM
Pályázat célja: Kiléptetőház kialakítása
Pályázat címe: "Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye Kézenfogva rehabilitációja"
Elnyert támogatás: 15. 000. 000 Ft
Elszámolás időpontja: 2003. 03. 31.

Nemzetközi

Kiléptetőház kialakítása (Front)