Hajnalcsillag Evangélikus Óvoda

Óvodánkról

"Közoktatási Információs Rendszer":http://www.kir.hu/kirinfo_keres/fomenu.aspx

**OM azonosítónk: 036435**

Hajnalcsillag Evangélikus Óvodánk az 1992 óta folyamatosan működő Keresztyén Óvoda jogutódja, új épületben, kibővített csoporttal. A Ság hegy tövében fekvő Celldömölk város szívében, zöldövezettel határolt területen helyezkedik el a református templom és a római katolikus plébánia szomszédságában. 2003.október elsején vettük birtokba 46 kisgyermekkel az öregek Napköziotthonából kialakított tetőtér beépítésű, tágas, világos épületet. A minden követelménynek megfelelően, igényesen kivitelezett intézmény földszintjén található a gyermekbirodalom: a két csoportszoba, a közös mosdó, öltöző, a 60 m2-es tornaszoba és a melegítőkonyha. A két csoportszobánkat tágas fedett terasz szegélyezi, melyet csapadékos időben levegőztetésre, jó idő esetén pedig étkeztetésre és játékra használunk. Az emeleten kapott helyet a nevelői szoba, az elkülönítő, a felnőtt öltöző, a mosókonyha és a raktár. A nevelőmunkához legszükségesebb feltételeket biztosítottuk, de még szükség van bútorok, berendezési tárgyak, textíliák, sport és játékeszközök, irodai felszerelések stb. folyamatos bővítésére. A gyermekek tartalmas játékához bőséges eszközkészlet /építő, mozgás- és értelmi képességet fejlesztő játék, baba, könyv, autó, stb./ áll rendelkezésre, de folyamatos pótlásuk szükséges. A tornaszoba mozgásfejlesztő eszközeinek nagy részét / 6 db bordásfalat, mászó-csövet, trambulint, tornaszőnyeget adományokból vásároltuk. Az óvoda épületét az előtte levő füves előkert az örökzöld növényekkel, sziklakerttel, szezonális virágokkal teszi barátságossá. Udvarunk tágas. Árnyat adó nyírfák, platánok adnak védelmet az időjárás veszélyei ellen, térelválasztó növények, babaházak biztosítanak elhatárolt teret a gyermekek szerep- és szituációs játékának nyugodt, tartalmas kialakulásához. Udvarunk éke a HOLZHOF-kombinált várcsúszda. A gyermekek nagymozgása /járás, futás, kúszás, mászás, függeszkedés /, tér- és egyensúlyozó érzéke jól fejleszthető e mászó rendszeren, valamint az esztétikus, fából készült lovacskás hintón és lengőhintákon. Gyermekeink kedvence a 30m2 alapterületű, fából készült, ülőkével körülvett homokozó. Tágas tér áll rendelkezésre a kerékpározásra, futballozásra, labda és versenyjátékok szervezésére.

Hírek, események
Galériák