Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség

Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség
Csanádapáca
Az egyházközség rövid története

A jelenlegi Csanádapáca területén letelepedő evangélikusok 1896-ban szerveződtek Pusztaföldvár leányegyházává.Tanteremnek épült temploma is ebben az évben készült el.Az anyakönyveket 1898-tól 1937-ig Pusztaföldváron vezették.1937-ben Raffay Sándor püspök Nagy József missziót segédlelkészt küldi ki az egyház megszervezésére.1941-ben megválasztják lelkésznek, de két hónap múlva a gyülekezet belüli feszültségek miatt lemond.Ezután lelkészei:Lukács László 1942 és 1958 között, majd id.Hegedűs Lakos 1958-tól 1985-ig.Ő volt az utolsó helyben lakó lelkész.1985-től 1987-ig Pathóné Kepenyes Erzsébet(+) lelkészi munkatársként gondozta, majd rendes lelkésze lett a gyülekezetnek, de nem lakott helyben , hiszen férje Nagybánhegyesen, majd Csabacsűdön volt lelkész.1994 végétől Orosháza gondozza.1998-tól Veres Ravai Réka látja el a szolgálatot.(Az írást Koszorús Oszkár helytörténész, egyházmegyei felügyelő engedélyével idéztük,"A magyarországi Evangélikus Egyház Déli egyházkerülete az ezredfordulón" című könyvből) 1998 óta a templomon külső és belső felújítást végeztünk, új tornyot építettünk. Az egyházközség által fenntartott temetőben építettünk új kerítést, és felújítottuk a tantermet is, amelyet a kárpótlás során kapott vissza gyülekezetünk. 2005 óta minden június első vasárnapján emlékünnepet tartunk, amikor id.Hegedűs Lajosra emlékezünk, akinek szolgálata nyomán élhet még mindig ez a gyülekezet.

Lelki útravaló;versek, igehirdetés részletek
Lelkész,tisztségviselők