Gyülekezet
Története

2001-ben született meg annak a gondolata, hogy újból kéne indítani a Nagyszénási Evangélikus Nőegyletet, melyet a történelem vihara elmosott. Tévedés lenne azt állítani, hogy nagy lelkesedés fogadta volna a gondolatot. Hál'Istennek mindig vannak, akik ragaszkodnak egy jó elképzelés megvalósításához. Némi huza-vona után sikerült kitűzni az alakuló összejövetel időpontját. 2002 szeptember 26-án az akkori imateremben összejöttek az elszánt "nőegyletpártiak". Igen ám, de a jelenlevő hölgyek nem csupán evangélikusok voltak: volt ott evangélikus, katolikus, református, sőt ... Ilyenformán a megalakult nőegylet neve nem EVANGÉLIKUS lett, hanem Nagyszénási Kersztyén Nőegylet.
Megalakulása óta a Nőegylet tagja és szimpatizánsai minden hónap harmadik csütörtökén összejönnek a Fecskeházban. Alkalmaikról jegyzőkönyvet vesznek fel, így az utókor számára is megmaradnak az események leírásai.

Lecsó 2008
Kirándulás

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nagyszénás-Gádorosi Evangélikus Egyházközség Nőegylet Története