Választék
Szellemi központok
Művészetek

Bögellő Sk

Bögellő (szlovákul Boheľov) község Szlovákiában a Nagyszombati kerületben a Dunaszerdahelyi járásban. 2001-ben 359 lakosából 351 magyar volt.

"Forrás:":http://hu.wikipedia.org

Először 1475-ben említik. A falu első iskoláját 1905-ben alapították.

Vályi András szerint "BÖGELLŐ. vagy Bögölő. Magyar falu Poson Vármegyében, birtokosai külömbféle Urak, más neve Kis Padány, fekszik Csalóköz Szigetében, Alistálhoz nem meszsze, mellynek filiája, ’s hozzá hasonlító."
Fényes Elek szerint "Bögellő, magyar falu, Pozson vármegyében, Bőshöz 1 mfd. Lapályos mocsáros határát lakja 73 katholikus, 135 református, 13 zsidó. Rétje sok, de nem igen jó szénát terem; vizenyős lapályai nádat, sásat, gyéként szolgáltatnak, s vizi madarakkal bővölködnek; a szarvasmarhatartás és kolompér-tenyésztés nagy divatban van. F. u. Hegedüs, Bittó, s mások. Ut. p. Somorja." 1910-ben 336, túlnyomórészt magyar lakosa volt. A trianoni békeszerződésig Pozsony vármegye Dunaszerdahelyi járásához tartozott.

Bögellői Református Társegyházközség - Varga Csilla

Protestáns Honlap Felvidék - Csehszlovákia - Szlovákia Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Szlovákiai Református Keresztyén Egyház, Egyházmegyék Pozsonyi Református Egyházmegye Padány (Padaň) Sk Bögellő Sk

A Protestáns Honlap Felvidék protestáns múltját bemutató anyagának elkészítését az Informatikai és Hírközlési Minisztérium támogatta az IHM/ITP/2/C pályázat keretében.