Választék
Művészetek

Pest megye térképe (Forrás hu.wikipedia.org

**Galgagyörk filiája**

A község már 1330 körül lakott hely volt, de elpusztult. 1690-ben lakatlan helyek között szerepelt, a török kiűzése után 1700-1702-ben települt újjá magyar és szlovák lakosokkal. Koháryak, majd a Grassalkovichok birtokába került. Később a Belga Banktól Gosztonyi János vette meg.

Az evangélikus egyházközség 1783-körül keletkezett, és 1793-ban Galgagyörk filiája. A templom 1820 táján épült. Mindjárt az első időktől kezdve volt iskolája. Templomát és iskoláját mindig nagy áldozatkészséggel tartotta fenn. Templom 1911-ben a régi helyén megnagyobbítva új templomot épít. A torony a réginél 3 méterrel magasabb lett, ezért azt 1 méter mély és 1 méter magas cementgyűrűvel erősítették meg. A rossz anyag alkalmazása miatt hamarosan megrongálódott. 1929-ben már renoválni kellett.