Pusztavám-Móri Evangélikus Egyházközség

Kazulálási események
2008. év kazuális eseményei

1. Halottak:
  2. Benczik János – Mór, 2008. március 14. (65) „Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam, végezetre eltétetett nekem az igazság koronája, amelyet megad nekem az Úr, az igaz bíró ama napon. De nemcsak nekem, hanem mindazoknak, akik várva-várják az Ő megjelenését.” 2 Tim. 4,7-8. 2. özv. Stettner Jánosné sz. Hodolits Teréz, Pusztavám (Mór): 2008-03-17. (79) 36. Zsoltár 8. és 10. verse: „Mily drága a Te szereteted Istenem! Szárnyad árnyékába menekülnek az emberek, mert nálad van az élet forrása.” 3. Klein János – Pv. március 20. (56) Jn. 13, 1-16. 1A húsvét ünnepe előtt Jézus jól tudva, hogy eljött az ő órája, amelyben át kell mennie e világból az Atyához, …........felkelt a vacsorától, …..... és elkezdte a tanítványok lábát mosni, és törölni azzal a kendővel, amellyel körül volt kötve. Eközben Simon Péterhez ért. Az így szólt hozzá: "Uram, te mosod meg az én lábamat?" Jézus így válaszolt neki: "Amit én teszek, most még nem érted, de később majd megérted." 4. özv. Borsos Kálmánné sz. Madarász Teréz – Pv. Május 15. (88) 1 Jn. 4,8-9. Az Isten szeretet. Abban nyilvánul meg az Isten szeretete irántunk, hogy egyszülött Fiát küldte a világba, hogy éljünk Őáltala!” 5. Günter Möllmann - Mór, 2008. július 18. (71) - 23. Zsoltár:

Dávid zsoltára. „Az ÚR az én pásztorom, nem szűkölködöm. Füves legelőkön terelget, csendes vizekhez vezet engem. Lelkemet felüdíti, igaz ösvényen vezet az ő nevéért. Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy: vessződ és botod megvigasztal engem. Asztalt terítesz nekem ellenségeim szeme láttára. Megkened fejemet olajjal, csordultig van poharam. Bizony, jóságod és szereteted kísér életem minden napján, és az ÚR házában lakom egész életemben.”

3. özv. Nemesházi István - Mór, 2008. július 21.(85) - 1 Kor. 1, 18. „A keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje.” 7. Pintér József - Mór, 2008. augusztus 16. (66) - „Jó, ha kegyelemtől erősödik meg a szív.” Zsid. 13,9. 8. özv. Csurilla Vilmosné sz. Kokas Ilona – Mór, szept. 22. (78)
    1. Kor. 2,9: „Amit szem nem látott, fül nem hallott és ember szíve meg sem gondolt, azt készítette el az Isten az Őt szeretőknek.”

/2 Thessz. 2,16-17/

4. özv. Illek Jánosné sz. Krebsz Teréz,– Pv. 2008. okt. 7. (90) - Jn. 10,10/b: Jézus mondja: „…én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bővölködjenek.” 11. özv. Lisztmayer Istvánné sz. Malatidesz Anna - Pusztavám, 2008. okt. 8. (83) „Elküldött az Úr, hogy vigasztaljak minden gyászolót.” (Ézs. 61,1.2.) és: „Mindenkor az Úrral leszünk. Vigasztaljátok egymást ezekkel az igékkel!” 1 Thessz. 4,17-18. 12. özv. Vízler Györgyné sz. Sumblea Anna – Mór, 2008. október 11. (77)

Zsolt. 39,5-8: „Add tudtomra, Uram, életem végét, meddig tart napjaim sora, hadd tudjam meg, milyen mulandó vagyok! Íme, arasznyivá tetted napjaimat, életem ideje semmiség előtted. Mint egy lehelet, annyit ér minden ember, aki él. (Széla) Árnyékkánt jár-kel itt az ember, bizony hiába vesződik. Gyűjtöget, de nem tudja, ki fogja hasznát venni, így hát mit várhatok még, Uram? Egyedül benned van bizodalmam.”

1. Mosberger Laura 2. Stettner Dávid 3. Forgács Mirtill 4. Laki Csilla (felnőtt) 5. Krebsz Elena 6. Renner Mónika Vivien 7. Holczinger Antal
  5. Neszlinger János - Pusztavám, 2008. október 25. (58) - 51. Zsoltár: „Könyörülj rajtam kegyelmeddel, Istenem, töröld el hűtlenségemet nagy irgalmaddal! Teljesen mosd le rólam bűnömet, és vétkemtől tisztíts meg engem!”Tiszta szívet teremts bennem, Istenem, és az erős lelket újítsd meg bennem! Ne vess el orcád elől, Szent Lelkedet ne vedd el tőlem!” 14. Endrődy József – Pv november 8. (58): A napi Losung-igét választottam, és a hozzá fűzött imádságos gondolatot. Ez utóbbit olvasom föl:

„Isten kitöltötte ránk Szentlelkét gazdagon Jézus Krisztus, a mi Üdvözítőnk által, hogy az Ő kegyelméből megigazulva reménységünk szerint részesei legyünk az örök életnek.” (Titusz 3,6-7)

'Akik Istenben bíznak, ismét újat kezdhetnek. Isten nem ragaszkodik a tegnapunkhoz, hanem új életet ajándékoz nekünk.'

1. Tetzl Mihály – Pv. dec. 30. - (74): 2 Kor 5,1-ből: „Tudjuk pedig, hogy ha földi sátorunk összeomlik, van Istentől készített hajlékunk, nem kézzel csinált, hanem örökkévaló mennyei házunk.”

„Akik Krisztusba kereszteltettek meg, Krisztust öltötték magukra.”

III. Konfirmáltak:

1. Farkas Bence 2. Farkas Norbert 3. Kapi Zsuzsanna 4. Lisztmayer Ákos 5. Mosberger Evelin 6. Ruff Nikolett 7. Selmeczi Nóé (pusztavámiak) 8. Dreska András 9. Grószné Laki Csilla (felnőtt) 10. Lerner Csaba 11. Ruff Edina és 12. Wittner Viktória (móriak)

Összesen 15 fő: 6 nő és 9 férfi; 6 móri és 9 pusztavámi kötődéssel.

„Légy hű mindhalálig, és neked adom az élet koronáját!”

1. Esketés: Zoller Csaba és Farkas Mária: Pv. ev. templom

(Móri lakosok, de pusztavámi kötődéssel- mindketten evangélikusok)

„Amit Isten egybeszerkesztett, ember azt el ne válassza!”

„Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg. Bizony, azt mondja a Lélek, mert megnyugosznak fáradozásaiktól, mert cselekedeteik követik őket.”

„Maga pedig a mi Urunk Jézus Krisztus és az Isten, a mi Atyánk, aki szeretett minket, és kegyelméből örök vigasztalással és jó reménységgel ajándékozott meg, vigasztalja meg a ti szíveteket, és erősítsen meg titeket minden jó cselekedetben és beszédben.”

II. Kereszteltek:

Összesen 7 fő, 5 pusztavámi, 2 móri; 5 lány (közülük egy felnőtt) és 2 fiú

Összesen 12 fő, 7 pusztavámi és 5 móri (6 lány és 6 fiú)

2007. év kazuális eseményei
A 2009. év kazuális eseményei