Sárvári Evangélikus Egyházközség

Sárvári Evangélikus Egyházközség
Közösségünk
A Sárvári Evangélikus Nőegylet

A sárvári gyülekezet presbitériuma az egyházközség elnökségének kezdeményezésére és elõkészítése után 2000. december 7-i ülésén egyhangú szavazással megbízta Horváth Árpádné Peczöli Katalin asszonytestvérünket, hogy kezdje el a gyülekezet nõegyletének szervezését.

Az asszonyok és lányok eddig is számos alkalommal részt vettek egyházunk életében. Úgy gondolták azonban, hogy szervezetten hatásosabban segíthetik egyházukat és lelkészüket.

Az Evangélikus Nõegylet alakuló ülése 2000. december 14-én este öt órakor kezdõdött. Örömmel mondhatjuk el, hogy sok asszonytestvérünk érdeklõdött és ment el erre az alkalomra. Gyarmati István lelkész bevezetõje után a szervezõ Horváth Árpádné rövid bevezetõje, majd a másik szervezõ, Gyarmatiné Horváth Lenke köszöntõje következett. A kezdeti elfogódott hangulat után sorra érkeztek javaslatok arról, hogy mi is lehetne a nõegylet feladata, mivel szolgálhatnák a gyülekezet közösségét. Elhatározták, hogy keresni fogják a kapcsolatot a helyi református nõegylettel, valamint a megyében már mûködõ körmendi nõegylettel. Ez hasznos lenne mind tapasztalatszerzés, mind testvéri kapcsolatok kialakítása miatt.

Terveik között szerepel továbbra is a szeretetvendégségek és bibliaórák szervezése. Fontosnak tartják a templomunk építésével, szépítésével kapcsolatos teendõk kiszélesítését. Szeretnének közös kirándulásokat, énekléseket. Közülük sokan kézimunkáznak, varrnak, virágokat nevelnek. Mindezeket a szép nõi tulajdonságokat az egyház és egymás javára is szeretnék fordítani és hasznosítani.

A programok szervezése során közvetlenebb kapcsolatot tudnak kialakítani hittestvéreikkel.

Munkájukról és terveikrõl naplót vezetnek.

Havi összejövetel
Dunántúli Harangszó postázása