Zenei tábor, 2004.
"A zene mindenkié"
- Beszámoló az őrimagyarósdi zenei táborról -
Egyéves várakozás után, 2004. augusztus 8-án ismét egybegyűlt a megszokott, kis társaságunk, hogy átzenéljük az előttünk álló hetet. Vegyes érzésekkel vágtunk neki a tábornak: talán egy kicsit szomorúak voltunk, mert sokan a vártak közül nem tudtak eljönni; de örültünk is, mert sok-sok új emberke jelent meg.
Reggelente zenés ébresztőre ébredtünk, majd következett a délelőtti program: reggeli, áhítat, énekóra, s hangszeres órák. Az órákon ki-ki maga döntötte el, hogy mit szeretne tanulni. Lehetet furulyázni, trombitálni, gitározni, harmóniumozni és orgonálni. Majd következett az ebéd, de előtte még ismerkedtünk egy kicsit az énekes könyvvel: a kisebbek énekeket tanultak, a nagyobbak pedig az énekek kialakulásával foglalkoztak. Délután szabadprogram volt, melynek keretében lehetőség nyílt lemenni a Vadása - tóra. De voltak, akik a víz helyett a tekézést választották, s akadtak olyanok is, akik a rendelkezésre álló időt gyakorlásra használták. Délután újból hangszeres órák következtek. Esténként különböző programokat szerveztek számunkra. Egy este például a Vekker együttes zenélt. A hét közepe felé pedig sor került a már szinte rendszeressé váló falu-tábor focimeccsre is. De talán a legizgalmasabb este az volt, amikor csendsétát szerveztünk. Az utolsó estén a tábor végét jelezve fellobbant a tábortűz, mely mellett fényderült a "titkos - tesók" kilétére.
A hét alatt elsajátított tudásunkat szombaton a záró istentisztelet keretében mutattuk be. Majd a már megszokott virslis ebéd után fájó szívvel búcsút vettünk egymástól. Azzal a reménnyel váltunk el, hogy jövőre ugyanitt, ugyanígy vagy esetleg egy héttel tovább.
Ha netán kedved támadt egy kis zenélésre jó baráti társaságban, akkor szívesen várunk.(Érdeklődj a helyi lelkésznél!)
Tóth Ildikó
Zenei tábor
Idén is megnyitotta kapuit az őrimagyarósdi zenei tábor, melynek időpontja 2004. augusztus 8-14. között volt. Közel ötvenen gyűltünk össze - kicsik és nagyok egyaránt -, hogy megtanuljunk egy-egy hangszeren játszani, vagy folytathassuk azt, amit már az előző években elkezdtünk. Ebben kiváló tanáraink segítettek. Több hangszer közül lehetett választani, mint például gitár, trombita, furulya, orgona, harmónium és még sorolhatnám. Természetesen énekhangjainkat is fejleszthettük az énekkaron és a külön énekórákon.
Zenés reggeli ébresztő után reggeli, áhítat, énekkar, hangszeres órák és még ebéd előtt az énekeskönyv énekeinek, és azok keletkezéseinek tanulása következett. Ebéd után jött a megérdemelt pihenés. Voltak, akik szabadidejüket a Vadása-tónál, a tekepályán, vagy a ping-pong asztalnál töltötték el, de persze mindenki fordított időt a gyakorlásokra is. A délutáni hangszeres órákat a vacsora, az áhítat követte, majd a fáradtabbak 10 órakor le is feküdhedtek.
Esténként külünböző programokon vehettünk részt, mint például a Vekker együttes "koncertjén", a csendsétán vagy a fórumon. A héten kétszer is megrendezésre került a már elmaradhatatlan Őrimagyarósd - Zenei tábor focimeccs. A hét legizgalmasabb része az utolsó estén rendezett tábortűz volt, ahol fény derült a Titkos-tesók kilétére.
A záró istentiszteleten került sor arra, hogy néhányan bemutassák, mi is az, amit a héten megtanultak. Ebéd után jött a szomorú búcsúzás, de azzal a reménnyel váltunk el, hogy jövőre mindenki ugyanekkor, ugyanitt...
Maródi Erzsébet Tímea
|