e-világ
Makovecz Imre Révfülöpön
Uram, taníts meg utadra, vezess a helyes ösvényen, mert ellenségeim vannak! / Ne dobj oda ellenségeim indulatának, mert hamis tanúk támadtak rám, bosszút lihegnek. / De én hiszem, hogy még meglátom az Úr jóságát az élők földjén. / Reménykedj az Úrban, légy erős és bátor szívű, reménykedjél az Úrban!
A 27. zsoltár fenti soraival fejezte be vendégeket köszöntő szavait a révfülöpi Evangélikus Oktatási Központ vezetője, Somogyi Veronika, és adta át a szót az est előadójának, Makovecz Imrének, az organikus építészet legnagyobb alakjának, a magyarság, nemzete ügyét szolgáló gondolkodónak. A három esztendeje működő Oktatási Központ már a kezdés előtt fél órával megtelt. A később érkezők körbe állták a termet és ültek-álltak a nyitott ajtókban, a folyosó előterében. De ilyen zsúfoltságban is szinte áhítattal hallgatták az egyértelmű, tiszta beszédet, egy szilárd, keresztény értékrendjét magvalló, tenni akaró és cselekvő magyar ember utat mutató vallomását.
Makovecz Imre beszélt a polgári körök szerepéről, melyből 14.000 működik Szent István palástja alatt a Kárpát-medencében. A sok hozzászóló kérdésére fáradhatatlanul válaszolt. Befejező mondataiban hangsúlyozta, hogy a kereszténységet aktívan kell megélni, nem elég csak elmenni a templomba, feladatot kell vállalni, tenni a környezetért, amiben él az ember
Az est rendezői a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének révfülöpi csoportja, a Révfülöpi Polgári Kör, Tapolca és Keszthely Térségeinek Polgári Körei, valamint a Révfülöpi Fürdő Egylet voltak. Nehéz a nagyszámú érdeklődőből néhány nevet kiemelni; ott volt Lasztovicz Jenő, a körzet országgyűlési képviselője, a térség katolikus plébánosa, református, evangélikus lelkésze, KÉSZ-vezetők, ott láttuk Udvardi Erzsébetet, Sára Sándort, Somogyi Győzőt, dr. Németh Csaba révfülöpi háziorvost, sok-sok kedves ismerőst, akik az Oktatási Központ jól szervezett, értékes előadásainak, rendezvényeinek rendszeres látogatói. Mert sokan és szívesen járnak ide, különösen, akik értékelik a házirend mély értelmű kísérő mondatait: "Egy ház, ahol helye van a titkokat kereső, az élet végső kérdéseit kutató, őszinte embernekEgy ház, ahol gondolkodni lehet és szabad, hogy előbbre lépjünk..."
Schelken Pálma