Gyermekvár
Kedves Gyerekek!
Albert és Pongrác lovagolt tovább, jócskán maguk mögött hagyták már a menedékül szolgáló barlangot.
– Életemben nem láttam még olyan nagy szélvihart, mint amilyet tegnap éltünk át – sóhajtotta Albert lovag.
– Nem is volt könnyű abban a bömbölő szélben teljesíteni a próbát… De nézd, milyen ragyogóan süt most a nap! Nyoma sincs annak a nagy szürkeségnek, amely a viharban az égen volt. Szeretek ilyen madárcsivitelős, kellemes időben lovagolni. Jó volna, ha minél tovább tartana ma a napsütés!
– Tudod, amikor csatában vagyunk, sokszor eszembe jut a Józsué könyvében leírt égi csoda, amelyet az Úr Izrael fiaiért tett egyszer. Az emóriakkal harcoltak éppen, amikor Józsué megparancsolta a napnak, hogy ne mozduljon. És akkor csoda történt, mert sem a nap, sem a hold nem mozdult az égen egy álló napig. Egészen addig, míg a zsidó nép teljesen le nem győzte az ellenséget. Az Úr tette ezt a csodát a népéért.
– Ez igazán különös! – nézett csodálkozva Pongrác lovag a barátjára. – Neked mindig az a történet jut az eszedbe a Bibliából, amelyhez a soron következő próbánk kötődik! Mert ahogy ezt a kódexet nézem, az utolsó előtti feladatunknál pont ez a történet látható. A katonák épp harcolnak, miközben az égbolton áll a nap, arrébb pedig a hold.
– De miért van kétszer megrajzolva ez a kép? – nézte társa csodálkozva az oldalt.
– Azt írja a könyv, hogy a kódex rajzolója sajnos figyelmetlen volt. Amikor megörökítette ezt a történetet, elkövetett néhány hibát. Bajusz király nagyon mérges lett, és újrarajzoltatta vele a képet. Mivel azonban a kódexből lapot kitépni nem lehetett, a hibás kép is itt maradt a könyvben. A hetedik próba tehát az, hogy meg kell keresnünk a két rajz közötti hat eltérést.