Egyházunk egy-két hete
Kőszegi komplexum
„Azért vetődhetett fel az egyházközség ma élő tagjaiban az új gyülekezeti ház és lelkészlakás építésének gondolata, mert elődeink elemi iskolát építettek egykor a Várkörön” – idézte fel köszöntő beszédében a múltat Baranyay Csaba, a gyülekezet lelkésze, hozzátéve, hogy a mostani építkezés anyagi hátterét az államosított gyülekezeti iskolaépületért kapott kárpótlási összeg biztosította. Az új épület mindazonáltal az országos egyház és a gyülekezet közös beruházásában készült el. (Felépültével az is lehetővé vált, hogy – a régi parókia, valamint gyülekezeti helyiségek átalakításával – a Kőszegi Evangélikus Szeretetotthon is bővüljön.)
A gyülekezeti házat és a parókiát magában foglaló épületegyüttes tőszomszédságában – Vincze Csaba építész tervei alapján – bővül a szakközépiskola kollégiuma is. A kialakítandó helyiségek négy szinten összesen további négyszáz négyzetméteren hivatottak szolgálni a tanulók közösségi életét.
Király Csaba igazgató az ünnepi istentiszteletet követő közgyűlésen elmondta, hogy az építkezéssel párhuzamosan megújult a régi szárny fűtésrendszere, rendezetté vált az udvar, és teljesen felújították a konyhát, amely a városban közétkeztetési feladatokat is ellát.
A „hármas szentelés” végén az egybegyűltek körbejárhatták az új épületeket, a gyülekezeti teremben pedig megcsodálhatták a Palatkás József őriszentpéteri fafaragóművész készítette oltárt és ambót, valamint Palatkásné Kolnhofer Judit szőtt oltárképét.
Boda Zsuzsa
Regionális hozzárendelés: K?szegi Evangélikus Egyházközség