A hét témája
Reménységgel a jövő felé
Ifj. Bonnyai Sándort sokan az egyesület Benjáminjaként tartják számon. A Békéscsabán élő fiatalember néhány évvel ezelőtt, gimnazista diákként még „csak” résztvevője volt a külmissziói gyermektáboroknak, mára azonban odaszánt vezetővé érlelődött. Idén kezdte meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem szociális munkás szakán. Az alábbiakban pályaválasztásáról és arról vall, mit jelent számára a külmisszió.
– Elsősorban rászoruló gyermekekkel szeretnék foglalkozni. A békéscsabai evangélikus gimnáziumon keresztül – amely rendszeresen támogatja Böjte Csaba munkáját – már középiskolásként is megismerhettem az erdélyi árvák életét, lehetőségem nyílt nyári táborokban szolgálni közöttük. A velük töltött idő indított arra, hogy szociális munkás legyek. De azt sem tagadhatom le, hogy igen erős hatások értek a külmissziói gyermektáborokban is. Emlékszem, a legelső alkalommal az fogott meg, hogy ma már Afrikából kell jönniük a misszionáriusoknak, hogy az európaiakat Krisztushoz térítsék.
Bár vallásos családban nőttem fel, mégis az a konferenciai hét, az ott hallott dolgok, maga a légkör, amely körülvett, az hozott nagy változást, fordulatot az életembe. Azóta tudatosan élem meg a hitemet, s így választottam meg a hivatásomat is. Úgy vélem, nem muszáj mindenkinek lelkésznek lennie, hogy segíthessen az embereknek. Sőt éppen a százéves ünnepségen hallhattuk, azt hiszem, a bajor missziói igazgatótól, hogy éppen a civil szakmákban dolgozókra van égető szükség. Ha Isten úgy adja, attól sem zárkózom el, hogy Afrikába menjek szolgálni. Esetleg ott, azok közt a fekete, árva gyermekek közt, ahol most Bálintné Kis Beáta él, de bárhová, ahová küldetést kapok….
Persze külmissziós nem csak kint lehet az ember, hanem itthon is. Annyi módja van a szolgálat támogatásának! Békéscsabán például van egy missziói kör, amelynek tagjai rendszeresen imádkoznak az evangélium terjedéséért, a távoli vidékeken élőkért, ott szolgálókért, adományt gyűjtenek… Tervezem, hogy csatlakozom az alkalmaikhoz.
Nagyon szeretnék pártfogó is lenni, vagyis egy afrikai árvát rendszeresen támogatni. Ehhez előbb fel kell mérnem az anyagi lehetőségeimet. Diák vagyok, így nem tehetek felelőtlen vállalást. De megpróbálok úgy spórolni, hogy a nálam nagyobb ínségben élőknek is jusson.
Kérdezték tőlem, hogy mi fogott meg engem az egyesület ünnepi konferenciáján. Két dolog: egyrészt az őszinte hangvétel, amely különösen a finn vendég előadásából áradt. Másrészt a tanzániai lelkész mosolyát hoztam magammal. Megfigyeltem már más alkalommal is, hogy az afrikai emberek szinte mindig mosolyognak. Pedig volna okuk a keserűségre. Itt nálunk mindenki panaszkodik, beteg… ők pedig – minden nyomorúságuk ellenére – találnak okot az örömre.