Keresztutak
Négyestés hitébresztő a protestáns szakkollégiumban
Első alkalommal szerveztek evangélizációs sorozatot a Magyar Protestáns Tanulmányi Alapítvány 2006 februárjában megnyílt budapesti felsőoktatási szakkollégiumában. A tékozló fiú példázatáról református és evangélikus lelkészek beszéltek négy estén keresztül.
A nyitóalkalmat Jorsits Attila, a kollégium evangélikus spirituálisa tartotta, a következő két estén pedig Sóskuti Zoltán és Kovács Gergely református lelkipásztor szolgált. Az utolsó, szerdai – úrvacsorával egybekötött – alkalmon Fabiny Tamás evangélikus püspök volt az igehirdető, aki nemcsak hitéről tett bizonyságot, hanem arról is, hogyan lehet a mai egyetemista korosztályt saját nyelvén megszólítani anélkül, hogy a kétezer éves üzenet csorbát szenvedne. Az úrvacsoraosztásban Berta Zsolt református lelkész is részt vett.
A részt vevő diákok – háromnegyedük református, egynegyedük evangélikus – nagy száma azt mutatja, hogy hiányt pótolt ez az esemény. A vezetőség úgy tervezi, a jövőben rendszeresebben ad majd helyet hasonló programoknak a már eddig is jól működő alkalmak (bibliai témájú tanórák, áhítat, bibliaóra, imakör, lelkigondozói fogadóórák) mellett.
Jorsits Attila több mint egyéves tapasztalata szerint a kollégium diákjainak nagy igényük van a hit és az élet kérdéseit vitató, komoly, az ő nyelvükön megszólaló csoportos és személyes beszélgetésekre – ez adta az ötletet a kezdeményezéshez.
Azt nem tudhatjuk, hány tékozló fiú ülte végig ezeket az estéket, de afelől bizonyosságunk lehet, hogy Isten általunk szólítja meg a ránk bízottakat. Hol hatékonyabb ez? Kollégiumban vagy vasárnapi istentiszteleten? Kényelmes, meleg előadóteremben vagy hideg templomi padokban? Ezt sem tudhatjuk biztosan. Aki viszont felhagy tékozlásával, annak már nem is a külsőségek lesznek fontosak, hanem az, ami hangzik, és ő, aki üzen.
H. H. Á.