Egyházunk egy-két hete
Ajánlás
Majoross Edit nagymamáim generációjához tartozik. Ahhoz a nemzedékhez, amelynek tagjai vállukon cipelték a 20. század minden terhét, s akik saját bőrükön érezték a Kárpát-medencei történelem huzatát. Lehetetlen helyzetekben is otthont teremtettek, a semmiből is jóllakatták családjukat. Az átrajzolt határok miatt nemegyszer elszakadtak rokonaiktól. Harcterekről és börtönökből várták haza bátyjaikat, fiaikat, férjüket, és messzi országokból jövő hírekért fohászkodtak. Bejárták a kiszolgáltatottság és az ínség félelmes mélységeit.
Ez az életregény mégsem csupán történelmi dokumentum, hiszen az örök asszonyi kérdésekre ad hiteles, személyes választ. Majoross Edit is kereste az egyensúlyt odaadás és önfeláldozás között, alkotómunka és anyaság között, közösséghez tartozás és belső szabadság között. Útkereséseiben biztos iránytűje volt. Vallomásaiban szinte tapinthatóvá vált a Szikla, amelyre építette az életét. Mégsem szégyenít meg, inkább felemel ez a példa. Megmutatja, hogy egyetlen életben összesimítható a gondolkodás és az imádság, a belső erő és az odaadás. És a legnagyobb küzdelmekben is adatik belső békesség.
Szépséges leckét kapunk a hit bensőségességéről, a szeretet találékonyságáról, az Isten – Illés prófétát is tápláló – hollóira való ráhagyatkozásról és a hála alapállásáról.
Kertész Eszter