Kultúrkörök
Micsoda éjszaka volt!
Csak az Országos Széchényi Könyvtárban meghaladta a tízezer főt a látogatók száma június 19-én, a múzeumok éjszakáján. Az utóbbi évek egyik legsikeresebbnek bizonyult kulturális rendezvénye immár tízezreket mozgat meg országszerte, mind komolyabb szakmai kihívások elé állítva a vendéglátó intézményeket. Az Evangélikus Országos Múzeum ugyan idén sem jegyezhetett tízezres látogatószámot, ám mindaz, amit kínált, méltán váltott ki közmegelégedést. Az Egyház és nyilvánosság témacím jegyében ötletes, igényesen kivitelezett programok, kiállítások sokasága várta a betérőket.
Magában a múzeumban egyebek mellett Réti Zoltán balassagyarmati festőművész akvarelljei adóztak a száz éve elhunyt (evangélikus) Mikszáth Kálmán emlékének, a pincében pedig – A 230 éves Magyar Hírmondótól a www.evangelikus.hu-ig címmel – interaktív kiállítás, majd (késő este) Isó László és Kátai Zoltán borkóstolója aratott osztatlan sikert.
Bár aligha véletlen, hogy a legnagyobb érdeklődés az orgona- és a zongorakoncertek iránt mutatkozott meg (az előbbit Mekis Péter orgonaművész, az utóbbit két fasori gimnazista – Fehér Jenő és Lovász Bálint – neve fémjelezte), az olvasók talán megbocsátják, ha felvételeinken a hetilapunkat is érintő programokat dokumentáljuk.
A Deák téri gyülekezet emeleti tanácstermében Jó hírt mondok! címmel zajlott pódiumbeszélgetés, melyben – az Evangélikus Élet főszerkesztőjén kívül – Ittzés Laura közösségimédia-menedzserrel, illetve a Protestáns Újságírók Szövetségének elnökével, Novotny Zoltán sportriporterrel, Bartha István evangélikus lelkésszel, exbloggerrel, valamint Csatári Bencével, a Magyar Távirati Iroda munkatársával folytatott eszmecserét Zászkaliczky Zsuzsanna művészettörténész, az Evangélikus Országos Múzeum munkatársa. A mintegy másfél órás együttlétet követően szerkesztőségünk munkatársai az Evangélikus Élet szerkesztésének kulisszatitkaiba igyekeztek beavatni az érdeklődőket, legfőképp Dobsonyi Sándor olvasószerkesztő közreműködésével.
EvÉlet-infó