Evangélikus Kántorképző Intézet

Énekeskönyv-kiállítás
Kereső

Üdvözöljük honlapunkon!

Intézetünk a Magyarországi Evangélikus Egyház egyetlen országos hatáskörű kántorképzője, így Magyarország legkülönbözőbb tájairól érkeznek hallgatóink. Mondhatjuk: Fót neve az evangélikus egyházban egyet jelent a rengeteg lelki, zenei és közösségi élményt nyújtó kántorképzéssel.

Elérhető a Kántorképző Intézet új honlapja

Már elérhető a Kántorképző új honlapja ide kattintva. Ez a régi honlap még egy ideig biztos üzemelni fog, de új tartalom már nem kerül fel ide. Minden újdonságot az új honlapon keressetek!

Meghívó téli kántorképző tanfolyamra - 2022-23

Az Evangélikus Kántorképző Intézet téli tanfolyamot hirdet,
melynek helyszíne a Mandák-otthon (Fót, Berda József utca 3.).

Az első tanítási nap 2022. november 5., szombat. A megnyitó 10 órakor kezdődik.
A vizsga - terveink szerint - 2023. április 1-jén lesz.

A részletek itt olvashatók.

Lengyelországban járt a Mandák kamarakórus

Mandák kórus nyolcfős kamarakórusa 2022. augusztusában a lengyelországi Jelenia Góraban vendégszerepelt. 20-án este egy ünnepi rendezvényen egyházi és világi művekből álló műsort adott. Az eseményen jelen volt Waldemar Pytel, a lengyel evangélikus egyház püspöke, Adam Spolnik, kulturális referens, Sebastian Koziel, jelenia górai lelkész, Wojciech Poczynek, helyi polgármester valamint Szesztay Ádám, alkonzul is. 21-én délelőtt istentiszteleten szolgáltak a Lengyel Evangélikus Egyház karpaczi evangelizációs hetének záróistentiszteletén. Az utazást a Wacław Felczak Alapítvány támogatta.

A kinti fellépésről készült képek itt tekinthetők meg.

Az útról készült tudósítás az evangélikus honlapon olvasható.

Úrvacsoraosztás Finnországban - talán nálunk is lehetséges

A Covid járvány elmúlta után is - adja Isten, ez mielőbb történjen meg - igény lesz a nagyobb biztonságot adó úrvacsorai módokra. Erre találunk évtizedek óta szépen működő gyakorlatot Észak-Európában, s a finn testvérgyülekezeti hálózat miatt e gyakorlat ismert lehet már szélesebb körökben is Magyarországon. Bence Gábor írása.

Énekeskönyv-kiállítás

Szeretettel várjuk kedves látogatóinkat 2020. április 26-án megnyílt virtuális énekeskönyv-kiállításunkra!

Egyházzenei segédanyag

Honlapunk Egyházzenei segédanyag rovatában a közelgő vasárnapok és ünnepek énekeihez kapcsolódó könnyebb korálelőjátékokat és kórusműveket adunk közre. Letölt, nyomtat, örül...

Talált tárgyak osztálya

Az elmúlt évekhez hasonlóan a legutóbbi nyári tanfolyamok után is sok holmit hagytak hátra a hallgatók (főleg énekeskönyveket és bibliákat, meg olyasféléket is, amilyet még korábban nem érzékeltem a szemeim segítségével). Aki valamilyen tulajdonát hiányolja, a Kántorképző címén érdeklődhet.

Utolsó frissítés: 2023. 04. 11.

Napiige
?Jákób Bételnek nevezte el azt a helyet, ahol Isten beszélt vele.? (1Móz 35,15)

Adományok a padláshoz