Budai Egyházmegye

Lelkészbeiktatás
Lelkész választás

Cél a professzionális szervezés

Június 4-e és 6-a között, két és fél napon keresztül tartott a Budai Egyházmegye által meghirdetett, lelkészeknek és gyülekezeti vezetőknek szóló vezetési és szervezési területeken segítséget adó tréning. A két és fél nap első és utolsó gondolata megegyezett: A Szentlélek munkája elengedhetetlenül szükséges és jelenvaló akkor, amikor gyülekezeteink életének fontos állomásait tervezzük. De mindent meg kell tennünk nekünk magunknak is, hogy professzionálisan tervezve mind hatékonyabban dolgozzunk ezeken a területeken.

A tréning alatt hol látványos, hol kevésbé látványos feladatokat oldott meg a 13 résztvevő Dr. Koczor Zoltán egyetemi tanár, intézményvezető és munkatársa, Göndör Vera segítségével. Koczor Tamás evangélikus lelkész a lelkészi aspektusok megjelenítésével segítette a tréning vezetőinek munkáját.

A három-négyfős csapatok egy-egy valós alapú projektet dolgoztak ki, s mutatták be az egyes tervezési fázisok és elemek elkészültével egymásnak. Egymás ötleteiből is merítve a csapatok így nem egymás ellen versenyeztek, hanem egy közös tanulási folyamatban vettek részt. A tréning vezetőitől tanult vagy az egymástól ellesett módszerek olyan alapot adhatnak a későbbi munkában, amely megfelelhet annak az elvárásnak, hogy az egyes gyülekezeti események valóban professzionális tervezéssel és így a befektetett idő és energia magas hatékonyságával valósuljanak meg. Remélhető, hogy mindez az egyházmegye életében hamarosan kézzelfoghatóvá is válik.

Tisztújítás az egyházmegyében
Gyülekezeteink
Tisztségviselők
Jelentések, tájékoztatók