Dél-Pest Megyei Egyházmegye

Dél-Pest Megyei Egyházmegye
eMagyarország

Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) felkérése alapján egyházunk részt vesz az eMagyarország programban, melynek célja, hogy a magyar lakosság lehető legszélesebb köre férhessen hozzá nagyon olcsón az internethez. A 2004-es év folyamán országszerte 2800 e-pont jött létre, a legeldugottabb településektől kezdve a nagyvárosokig. Csaknem 200 e-pont nyílt meg a történelmi egyházak gyülekezeteiben, ebből 160-at református, 39-et evangélikus és néhányat katolikus egyházközségben hoztak létre.

Ezek közül 13 tartozik egyházkerületünkbe, és ebből négy egyházmegyénk határain belül helyezkedik el: Albertin, **Gyónon,** ** Irsán** és Monoron.
Egy-egy gyülekezet a program keretében három új számítógépet és egy multifunkciós nyomtatót kapott, valamint szélessávú internet elérést. Mindennek költségét az IHM állja. A gyülekezetek vállalták, hogy az eszközöket elhelyezik valamelyik helyiségükben és hetente legalább 16 órán át várják az internetezni kívánókat, azaz nyilvános, bárki számára szabadon hozzáférhető internet elérést nyújtanak a környék lakosságának.

Gyülekezeteink számára az e-pont további lehetőségeket is nyújt, hiszen a rendelkezésre álló technikát a nyilvános nyitva tartási időn túl használhatják egyházközségi célokra: lehet szervezni a fiataloknak internetes kávézót, a gyerekeknek számítógépes játszóházat. Tanfolyamokat lehet tartani, megszólítva a már kevésbé fiatal korosztályt is. Az e-pont profilját minden gyülekezet egyedileg alakítja ki, saját igényei, ötletei és vágyai alapján.

"::Nyomtatható változat::":http://www.lutheran.hu/z/honlapok/delpestmegye/a2?print=1

Ifjúsági programok, információk
Adó 1% felajánlás gyülekezeti alapítványoknak