Dél-Pest Megyei Egyházmegye

Dél-Pest Megyei Egyházmegye
Hasznos oldalak

**_Evangélikus Portál_**
Az Evangélikus Portál a Magyarországi Evangélikus Egyház központi oldala, ahol az aktuális napi ige mellett a legújabb hírekről és eseményekről tudakozódhatunk, valamint a legegyszerűbb módon innen érhetjük el az összes gyülekezeti, egyházmegyei és kerületi honlapot is. Számottevő protestáns sajtótermék között is válogathatunk, s az egyház kulturális életét, teológiáját, oktatását és történetét is megismerhetjük.

**_Északi Evangélikus Egyházkerület honlapja_**
Az Északi Egyházkerületbe hat egyházmegye tartozik: a Borsod-Hevesi, a Budai, az Észak-Pest Megyei, a Hajdú-Szabolcsi, a Nógrádi és a Dél-Pest Megyei Egyházmegye. Ezen a honlapon rengeteg információt kaphatunk az egyházmegyék életéről, hitéről, vezetőiről. Az oldal tartalma folyamatosan bővül, így mindig az éppen aktuális hírekről, eseményekről olvashatunk.

**_Magyar Keresztény Portál_**
A Keresztény Portál legérdekesebb funkciója, hogy segítségével bármilyen szöveget megtalálhatunk a Bibliában, hiszen ez az oldal igehely szerint listázza a keresett szövegrészeket. De ezenkívül óriási nagy adatbázist tartalmaz a portál: végigolvashatjuk az egész Bibliát többféle fordításban, találunk prédikációkat és az összes Interneten jelenlévő egyház honlapját is fellelhetjük. A Lelki Táplálék címszó alatt pedig sok lélekgazdagító olvasmányt fedezhetünk fel.

Online Hittan
Ez az internetes oldal az "Evangélikus egyszeregy mindenkinek" alcímet viseli, s ehhez híven bemutatja az evangélikus egyház keletkezését, felépítését, gyülekezeti életét, szolgálatait, az evangélikus tanítás alapköveit, sőt még arra is lehetőséget ad, hogy az érdeklődő egy lelkésznek tegye föl személyes kérdéseit. Hasznos olvasmányt nyújthat ez a weblap akár még az evangélikus gyülekezeti tagoknak is.

**_Evangélikus Missziói Központ_**
Az Evangélikus Missziói Központ a Magyarországi Evangélikus Egyház országos intézménye, amely 1997-ben kezdte meg működését Budapest-Cinkotán. E központban kapott helyet az Evangélikus Rádiómisszió stúdiója, ahol rádióadások és missziói célú kazetták, CD-k felvételei készülnek. Ezen az oldalon rengeteg letölthető dokumentumot talál, ami elősegíti a lelki építkezést.
*"... a hit hallásból van, hallgasson minket!"*

**_Evangélikus Élet_**
Országos Evangélikus Hetilap, amelynek szerkesztői több, mint hetven éve fáradoznak azon, hogy friss hírekkel szolgáljanak az evangélikus életről. A legfrissebb szám részleteit is tartalmazza az oldal, amelyekhez könnyedén hozzá lehet szólni. De megtalálhatóak rajta a régebbi számok és arra is van lehetőség, hogy előfizessünk a lapra.

Ifjúsági programok, információk
Adó 1% felajánlás gyülekezeti alapítványoknak