Oltalom Szeretetszolgálat - Nyíregyháza

Oltalom Szeretetszolgálat - Nyíregyháza
Átmeneti Szálló
Telecentrum (Számítógépes foglalkozás)

A szálló területén található egy külön terem, ahol számítógép park található, ezáltal klienseink megismerkedhetnek az informatika világával. Itt lehetőségük nyílik a gyakorlásra, tanulásra, a programok megismerésére az alapoktól a felhasználói szintig.

Az Evangélikus e- Magyarország Pont (e- pont) programon keresztül az országos hálózat tagja lettünk. Az érdeklődők megismerkedhetnek az Internet világával hasznos információkhoz juthatnak. Lehetőségük nyílik az önéletrajzok írására, nyomtatásra, információk begyűjtésére, gyors tájékozódásra és hírszerzésre. Az e- pont alapvető célja nyilvános Internet hozzáférés. Tevékenysége során igyekszik minden korosztály számára megfelelő szolgáltatásokat nyújtani. Az e- pont elsősorban a tanulás és egyben a szórakozás lehetőségeit kínálja fel az érdeklődők számára. A program szolgáltatásai mindenki számára elérhetőek és nyitottak. A szolgáltatatás non- profit formában működik szolgáltatási köre minden olyan tevékenységre kiterjedhet melyet jogszabály nem tilt és amire a szolgáltatást igénylők részéről érdeklődés mutatkozik.

Célunk, hogy a kliensek elsajátítsák a mindennapi hivatalos, és egyéb ügyintézéshez szükséges ismereteket, amelyek elsősorban az írás készség és fogalmazási képesség fejlesztését segíti elő

Lelki gondozás
Kerti munka