Oltalom Szeretetszolgálat - Nyíregyháza

Oltalom Szeretetszolgálat - Nyíregyháza
Átmeneti Szálló
Gyertyöntés

A gyertyaöntés módszerének lényege a különböző gyertyák és mécsesek kiöntésének folyamata, az ehhez szükséges eszközök felhasználásával. A gyártási folyamat technológiai ismereteinek a lakókkal való betanítása a cél.

*_A foglalkozások szerepe a következő_*:

• Rehabilitációt elősegítő gyógyító célú foglalkoztatás;
  • A mentális egészség megőrzéséhez járul hozzá a tevékenység, illetve a pszichoszociális kapcsolatok építéséhez, értelmet talál mindennapjaiban, megtalálja a helyét, és céljait; individuum kiteljesítése, partikuláris érdekek helyett a közösségi tevékenység motiválása,
  • A képzelet alkotó erejének, alkotó képességének kibontakoztatása, a gyártási részfolyamatok (illataromák vagy színezés) kombinálásával; sablonok elsajátításával a gyártási folyamat eszközeinek a felhasználásával önaktualizálási képesség javítása, erősítése; - A lakók kreativitásának fokozása, önmegvalósítás, új célok kijelölése, az önkifejezés képességének erősítése.
  • Csoportos foglalkozások keretében a csoport összetartó erejének fokozását, szociális kapcsolatok erősödését eredményezheti, közösség fejlesztés, meghitt légkör teremtése;
  • Gyakorlati haszna, hogy ajándék készítésére alkalmas, munkaképesség csökkenteknek a kikerülést követően segítséget jelent mellékkereset megszerzésére is; hasznos, szórakoztató manuális tevékenység, alkalmas a kikapcsolódásra pihenésre; praktikus és hasznos tevékenység forma; a gyártási technológiák betanulása révén új gyakorlati ismeretek alkalmazására használható;
  • Optimális foglalkoztatással a teljesítmény kapacitás, a produktivitás növelése elősegíthető, továbbá a munka világába visszavezeti, és aktivitásra ösztönzi a klienst, munkára alkalmassá teszi.

Az önálló életvitel alapjainak kialakításában az előállítási készség elsajátításával a gyertyaöntés, mint mellékkereset jöhet számításba.

A gyertyaöntés foglalkozásoknak nem termelés a feladata, nem célja a haszonszerzés és értékesítés, hanem nemes feladatok és célok felvállalása, az ezért való közös tevékenység, mivel az elkészült gyertyákat és mécseseket az intézmény felajánlja fenntartójának, az Evangélikus Egyháznak.

Lelki gondozás
Telecentrum (Számítógépes foglalkozás)