Nyíregyháza-Kertvárosi Evangélikus Egyházközség

Nyíregyháza-Kertvárosi Evangélikus Egyházközség
Bemutatkozás - magyarul

A Nyíregyháza-Kertvárosi Ágostai Hitvallású Evangélikus Egyház 1992-ben önállósult a nyíregyházi gyülekezetből. A nyugatra eső városrészt és tizenhat /16/ tanyabokrot, valamint Tokajt és szórványait foglalja magában.

A gyülekezet létszáma megközelíti a 2.500-at. Központi istentiszteleti helye jelenleg az Élim Szeretetotthon kápolnája. Ezenkívül Sulyán- Benkő- Salamonbokorban és Tokajban van rendszeresen istentisztelet. A gyülekezet, a Presbitérium mellett Képviselőtestületet is működtet, hogy minél szélesebb körű legyen a gyülekezet tagjainak tájékoztatása, valamint a gyülekezeti életébe és az összehangolt döntésekbe való bevonása.

Megalakulásától kezdve a gyülekezet tudatosan készült és készül arra, hogy templomot és a kornak megfelelő gyülekezeti központot építsen. Ezek az elképzelések ma már a leendő templom és központ elfogadott terveiben haladnak a megvalósulás felé.

Mivel a gyülekezet területe igen nagy a problémák is sokrétűek. De nem mehetett el a helyzetéből adódó, a gyülekezet tagjait és a környezetét sújtó nehézségek mellett sem. Ezeket és a lehetőségeket felmérve, a gyülekezet 1994-ben szeretetintézmény létrehozását határozta el, amely Joób Olivér egykori nyíregyházi lelkész nevét vette fel. Ennek keretében 1996. január 1-től a visszakapott iskola épületben, Benkőbokorban szociális étkeztetést nyújtó konyha kezdte meg működését. A szeretet intézmény 2003. esztendőben nagyarányú bővítésen ment keresztül.

Élő testvérgyülekezeti kapcsolat van a fancsali (Borsod-Hevesi Egyházmegye) és a paltamoi (Finnország) gyülekezetekkel.

A gyülekezet lelkésze az önállósulástól 1999-ig Magyar László, aki nyugdíjazása után megbízott helyettesként 2001. szeptember 15-ig végezte szolgálatát. 2001. novemberétől Laborczi Géza a gyülekezet lelkésze. A felügyelői tisztet a megalakulástól 2001. augusztusáig Nagyváti Pál töltötte be, azóta Csengeri Tamás a gyülekezet felügyelője.

A Gyülekezetnek a gyülekezetről
Bemutatkozás - finnül