Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Egyházkerületünk az Internet országútján
Luther és a Biblia

A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület elnöksége, és az egyházkerület székházában működő LUTHER-OLVASÓKÖR rajzpályázatot hirdet a Biblia éve alkalmából általános és középiskolás tanulók részére

**Luther és a Biblia címmel.**

Olyan alkotásokat várunk, amelyek bemutatják:

• milyen fontos szerepet játszott Luther életében és a reformáció elindításában a Biblia. (pl. Luther a bibliafordító, a bibliamagyarázó, az igehirdető, az éneklő stb.)
  • Hogyan hat ránk, mai evangélikusokra (lutheránusokra) a reformáció 'egyedül a Szentírás' elve. (pl. naponkénti bibliaolvasás otthon, családi körben; a bibliai magatartás követése a világgal szemben; az ige felolvasásának szolgálata az istentiszteleten stb.)

A rajzok szabadon választott technikával, szabadon választott méretben, egyéni vagy csoportos munkában készülhetnek. Kérjük, hogy az elkészült műveket az egyházkerület székházába (9001 Győr Pf. 1639.) küldjék!

**Beküldési határidő: 2009. január 15.**

Minden alkotó jutalmat kap. A legjobb művek külön díjazásban részesülnek. (Csoportos munkáknál: I. díj: 15 000 Ft; II. díj: 10 000 Ft; III. díj: 5 000 Ft. Egyéni munkáknál: értékes könyvjutalmak és ajándéktárgyak. A díjak átadására ünnepséget szervezünk 2009. február hónap folyamán.

Pályázatunkat abban a reményben hirdetjük meg, hogy ezzel is erősítjük gyermekeinkben a Szentíráshoz és evangélikus egyházunkhoz való ragaszkodásukat.

A Luther olvasókör nevében:

Pongráczné Gaál Elvira

Tubán József

Isó Dorottya

Teológiai pályázat
Egyháztörténeti pályázat
Teológiai pályázat 2006
Teológiai pályázat 2007
Was Christum Treibt
Teológiai pályázat 2009
Pályázat az úrvacsoráról

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nyugati Evangélikus Egyházkerület Egyházkerületünk az Internet országútján Pályázatok Luther és a Biblia