Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Jelképeink
Kórusaink bemutatkozása
Szemerei János püspökjelölt bemutatkozása
Az egyházkerület területén található szeretetotthonok
A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület székházának térképe

**Egyházkerületünk az Internet országútján**

Gyakran figyelem a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület győri székháza előtt sétáló járókelőket. Amikor elmennek a sorházak közé beépített alacsonyabb patinás - viszonylag - új épület előtt, sokan még ma is érdeklődő pillantással néznek be a kapun, tekintenek a cégtáblára. Vajon mi működhet itt, Győr belvárosában? Amikor pedig meghökkennek a püspöki hivatal láttán, önkéntelenül is megfogalmazódik a következő kérdés: Vajon milyen jellegű munka folyhat e falak mögött?

De vannak közöttük olyanok is, akik tudatosan ide jönnek. Megnyomják a kaputelefon gombját, mert itt van elintézendő dolguk, vagy egyszerűen csak információra van szükségük, választ szeretnének kapni kérdéseikre.

Egyházkerületünk az Internet virtuális világában is otthonra lelt. Már nem csak a győri sétálóutcán közlekedők, hanem mindazok ránk lelhetnek, akiknek lehetőségük van ezen a sztrádán is közlekedni.

Honlapunk látogatói hasonlóan találhatnak ide, mint az előbb felvázolt életkép. Vannak, akik véletlenül csodálkoznak ránk, és vannak, akik tudatosan nyomják meg a számítógép gombját, mert minket keresnek. Akik pedig ellátogatnak hozzánk, azoknak a lehető legtöbb információt kell kapniuk az itt folyó munkáról, egyházkerületünk életéről. És mindenképpen valami többletet, amit csak nálunk találhatnak meg. Ezek az elvek vezéreltek, amikor egyházkerületünk honlapjának tervezésébe kezdtem.

Alapvető szempont volt, hogy ne valamiféle vállalati struktúraként mutassuk be az itt folyó munkát, amely termékbemutatót végez, hanem embereket, közösségeket, gyülekezeteket lássunk magunk előtt.

A többletet pedig azért kell komolyan átgondolni, mert havonta megjelenő újságunk, a "Dunántúli Harangszó":http://www.harangszo.hu on-line változata (amely Babics Csaba líceumi tanár munkája nyomán 1998 óta az interneten is olvasható) mindig tartalmazza a legaktuálisabb híreket, tudnivalókat. Tehát tulajdonképpen két párhuzamosan szerkesztett honlapról van szó, amelyeknek kölcsönösen ki kell egészíteniük egymást.

Az új honlap az általános információkon, az eseménynaptáron és a névtár-keresőn túl nagy hangsúlyt fektet az egyháztörténetre, egyházmegyéinkre, nagyjaink, kórusaink bemutatására. Jelképeinkről, intézményeinkről, kiadványokról is olvashatnak az idelátogatók. Folyamatosan bővítendő fotóalbum tekinthető meg a dunántúli templomokról. Tanulmányok címszó alatt pedig presbiteri, közgyűlési határozatok, püspöki körlevelek és fontosabb előadások szövege olvasható. Külön hangsúlyt kap az ökumenikus kapcsolatok oldala. Az egyházkerület által létesített díjakról, alapítványokról és pályázatokról is kapható információ.

Talán érdemes külön kiemelni egy számítógépes DOS program letöltésének lehetőségét, amely "Útiköltségelszámoló":http://nyugat.lutheran.hu/uzemanyag címszó alatt érhető el. Ez havi frissítéssel kerül a honlapra, és az adóhivatal által közzétett aktuális üzemanyagárakkal számolva lehetőséget ad néhány másodpercen belül a szolgálati vagy saját gépkocsik útiköltségének elszámolására.

Végezetül mindenképpen hangsúlyozni kell, hogy egy folyamatosan épülő, kiegészülő honlapról van szó, amelynek építése közös ügyünk. Várom a visszajelzéseket, leveleket, véleményeket, de különösképpen azokat az anyagokat, amelyekkel bővíthető egyházkerületi honlapunk.

Látogassanak el hozzánk minél gyakrabban. Legyen felüdülés itt megpihenni mindenkinek, aki egy rövid időre megáll nálunk az Internet végtelen országútját járva.

Menyes Gyula püspöki titkár

Napiige
?Az örök Isten a te menedéked?? (5Móz 33,27)

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nyugati Evangélikus Egyházkerület Egyházkerületünk az Internet országútján