Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Presbitériumi és közgyűlési határozatok
Közgyűlési határozatok
Győr, 2009. november 14.

7/2009. Sz. HATÁROZAT: A Közgyűlés egyhangúlag támogatta a tárgysorozati pontok sorrendjének megváltoztatását úgy, hogy az 5. pontban megjelölt - Választás a Vető István távozásával megürült szolgálati és bizottsági helyekre - tárgysorozati pontot a 3. sorszámúval cseréli fel.

8/2009. Sz. HATÁROZAT: A Közgyűlés döntött a Vető István távozásával megürült szolgálati és bizottsági helyekre jelölést kapott, és azt felvállaló testvérek névsorával feltüntetett szavazólap elfogadásáról az alábbiak szerint:

Püspökhelyettes jelöltek: Bencze András, Gregersen-Labossa György, Smidéliusz Zoltán.

Lelkészképesítő bizottságba jelöltek: Decmann Tibor, Gyarmati István, dr. Percze Sándor, Szemerei János, Tubán József.

Gazdasági bizottságba jelöltek: Benedek János, Horváth Zsolt, dr. Sassi Endréné Sztruhár Ildikó, Kalincsák Balázs (Smidéliusz Zoltán visszalépett a jelöléstől).

Ösztöndíj bizottságba nem a Közgyűlés hivatott jelölni és választani. Ittzés János püspök Baranyay Csaba kőszegi lelkészt bízza meg a bizottságban való szolgálattal.

A KÖZGYŰLÉS EGYHANGÚLAG FOGADTA EL A SZAVAZÓLAPOK LISTÁJÁT

9/2009. Sz. HATÁROZAT: A püspöki és felügyelői jelentést a közgyűlés egyhangúlag elfogadta.

10/2009. Sz. HATÁROZAT: A Közgyűlés a Vető István távozásával megürült szolgálati és bizottsági helyekre a választást a következő sorrendben, több fordulós választással az alábbiak szerint egyhangúlag jóváhagyta:

Püspökhelyettes: Bencze András

Lelkészképesítő bizottsági tag: dr. Percze Sándor és Szemerei János (póttag: Tubán József)

Gazdasági bizottságba: Horváth Zsolt

11/2009. Sz. HATÁROZAT: A Közgyűlés egyhangúlag szavazott meg 1 millió forintot a Csikvándi Egyházközség támogatására, hogy temploma szigetelési munkálatait a benyújtott kérelme alapján elvégezhesse. (Az egyházközségnek a templom teljes felújítását célzó pályázata önhibáján kívül nem sikerült, így lépésenként kívánják elvégezni a munkálatokat.)

12/2009. Sz. HATÁROZAT: A Közgyűlés megállapítja, hogy a Székesfehérvári Evangélikus Egyházközség intézményalapítási - szociális alapellátó szolgálat létrehozását célzó - kérelmével érdemben nem tud foglalkozni. Ezért állásfoglalásában kéri az egyházközséget, hogy a vonatkozó törvény betartásával terjesszék kérelmüket az illetékes bizottságok, valamint az egyházmegye Közgyűlése elé.

13/2009. Sz. HATÁROZAT: A Közgyűlés egyhangúlag megszavazta a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnáziumban 2010 március 20-21 között immár hagyományosan megrendezendő egyházkerületi konfirmandus-találkozó költségeinek támogatását a kerület külön keretéből.

Győr, 2000. október 7.
Veszprém, 2002. november 19.
Kaposvár, 2003. május 17.
Celldömölk, 2004. április 24.
Székesfehérvár, 2005. április 30.
Veszprém, 2006. április 22.
Répcelak, 2006. szeptember 30.
Győr, 2006. december 2.
Gyenesdiás, 2007. április 28.
Győr, 2007. november 10.
Mosonmagyaróvár, 2008.április 19.
Győr, 2008. november 15.
Nagykanizsa, 2009. április 18.
Veszprém 2010. április 17.
Győr, 2010. november 13.
Révfülöp, 2011. január 8.
Celldömölk 2011. április 16.

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nyugati Evangélikus Egyházkerület Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben Presbitériumi és közgyűlési határozatok Közgyűlési határozatok Győr, 2009. november 14.