Ne rettegjetek, és ne féljetek! Hiszen régóta hirdettem, megmondtam, és ti vagytok a tanúim! (Ézs 44,8a?b) >>

Akciók
Presbiterképzés tananyaga
Áraink
Egyházi dolgozóknak
Evangélikusoknak
Nem evangélikusoknak
Csoportoknak
Terembérleti díjak

Evangelisches Bildungscentrum
Lutheran Institute of Education
Szellemi-lelki kincseink
Vendégkönyvünkből
Üzemanyagelszámoló program

Tervezett programok:

Országos Presbiterképző tanfolyam.

2020-ban is indítunk presbiter képző tanfolyamot. A tanfolyam három konzultációja 2020. október 2-4, november 13-15, és december 4-6.

Kedves jelenlegi és leendő gyülekezeti szolgálattevők!

Itt a lehetőség – az Úristen ügyéhez méltóan felkészülni a vállalt presbiteri szolgálatra!

Egyházunk felnőttképzési rendszerében immár másfél évtizede zajlik a presbiterképzés szolgálata. Célunk, hogy a presbiteri szolgálatot vállalóknak megfelelő ismereteket, a tapasztalatcsere lehetőségét és az egész egyház közösségébe tartozás élményét adjuk. Ehhez kiváló lelkészeket és világi szolgatársakat hívunk előadónak. Aki már járt Révfülöpön, a presbiterképző tanfolyamon, sok áldást vitt haza gyülekezetébe.

A legfontosabbat a tananyagunkból: Bibliaismeret, egyháztörténeti alapismeretek, egyházismeret, egyházunk tanítása, keresztény etika, istentisztelet-teológia, a szolgálat gyakorlati kérdései, gyülekezetépítés-épülés, misszió.

A tanfolyam három hétvégéből (konzultációból) áll, amelynek végén – rövid vizsga után átadjuk a presbiterképzésről szóló oklevelet. Kérjük, hogy a jelentkezők mindhárom konzultáción legyenek jelen, így tervezzék őszi programjaikat.

Minden konzultáció pénteken közös vacsorával kezdődik 18 órakor, és vasárnap ebéddel zárul.

A tanfolyam díját és a teljes szállás és ellátást költségét egyházunk magára vállalja, így a résztvevőkre (ill. gyülekezeteikre) az útiköltség hárul.

::Nyomtatható változat::

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központ Belsö oldalak

::Nyomtatható változat::