Akik megmenekülnek és megmaradnak Júda házából, azok újra gyökeret vernek lenn, és gyümölcsöt hoznak fenn. (2Kir 19,30) >>

Akciók
Presbiterképzés tananyaga
Áraink
Egyházi dolgozóknak
Evangélikusoknak
Nem evangélikusoknak
Csoportoknak
Terembérleti díjak

Evangelisches Bildungscentrum
Lutheran Institute of Education
Szellemi-lelki kincseink
Vendégkönyvünkből
Üzemanyagelszámoló program

Újdonságok

Beköszöntő
A Magyarországi Evangélikus Egyház - mások számára is nyitott - nagy kincse a révfülöpi oktatási központunk. Örülünk a kincsünknek, de nem magunknak tartogatjuk csupán, szeretnénk megosztani minél többekkel. Az intézmény nagy áldozattal, sok-sok odafigyeléssel és szeretettel épült. Evangélikus egyházunkra jellemző nyitottsággal várunk minden érdeklődőt, hogy az itt eltöltött napok igazi élményt jelenthessenek. Hívjuk a pihenni vágyókat, a lelki töltekezést keresőket, a családokat, a gyülekezeteket, az egyházi és világi szakmai közösségeket.

Hívunk és várunk a 2019-es Országos Presbiterképző Tanfolyamra
Kedves jelenlegi és leendő gyülekezeti szolgálattevők! Itt a lehetőség – az Úristen ügyéhez méltóan felkészülni a vállalt presbiteri szolgálatra!

Egyházunk felnőttképzési rendszerében immár másfél évtizede zajlik a presbiterképzés szolgálata. Célunk, hogy a presbiteri szolgálatot vállalóknak megfelelő ismereteket, a tapasztalatcsere lehetőségét és az egész egyház közösségébe tartozás élményét adjuk. Ehhez kiváló lelkészeket és világi szolgatársakat hívunk előadónak. Aki már járt Révfülöpön, a presbiterképző tanfolyamon, sok áldást vitt haza gyülekezetébe.

A legfontosabbat a tananyagunkból: Bibliaismeret, egyháztörténeti alapismeretek, egyházismeret, egyházunk tanítása, keresztény etika, istentisztelet-teológia, a szolgálat gyakorlati kérdései, gyülekezetépítés-épülés, misszió.

A tanfolyam három hétvégéből (konzultációból) áll, amelynek végén – rövid vizsga után átadjuk a presbiterképzésről szóló oklevelet. Kérjük, hogy a jelentkezők mindhárom konzultáción legyenek jelen, így tervezzék őszi programjaikat.

Minden konzultáció pénteken közös vacsorával kezdődik 18 órakor, és vasárnap ebéddel zárul.

A tanfolyam díját és a teljes szállás és ellátást költségét egyházunk magára vállalja, így a résztvevőkre (ill. gyülekezeteikre) az útiköltség hárul.

2019. szeptember 20-22

2019. október 11-13

2019. november 15-17

Jelentkezni lehet a revfulop@lutheran.hu címen – szeptember 7-ig. >>

Elérhetőségeink
8253 Révfülöp, Füredi u. 1.

A kapcsolatot kérjük elsősorban e-mailben vegyék fel az intézménnyel a revfulop@lutheran.hu

e-mail címen.

Köszönjük! >>

::Nyomtatható változat::

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központ Belsö oldalak