Keresztutak
Aranymise Egerben
Seregély István munkásságát méltatva Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom– budapesti érsek hangsúlyozta, hogy az érsek püspökkari elnöksége alatt jelentősen megerősödött a szervezet, korszerű egyházi iskolák és tömegtájékoztatási eszközök jöttek létre. Fáradozásának és lelkesedésének köszönhetően alapította meg az egyház az Egri Katolikus Rádiót, majd a Magyar Katolikus Rádiót, és vezetése alatt alakult meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem. Ugyancsak Seregély István püspökkari elnökségének idejére esik az egyházmegyék határainak átalakítása. Az érsek tevékenyen részt vett a Magyar Köztársaság és az Apostoli Szentszék között 1997-ben létrejött megállapodás előkészítésében is.
A szentmisén a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára, Veres András püspök felolvasta XVI. Benedek pápa üdvözletét. A szentatya hangsúlyozta, hogy Seregély István lelkipásztori tevékenysége során – plébánosként, majd püspökként is – a szent igazság hirdetését szolgálta, amellyel elismerést vívott ki mind az egyház papsága, mind a hívek körében, az országhatárokon belül és kívül egyaránt.
Seregély István 1931-ben született Szombathelyen. 1950-ben kezdte meg tanulmányait a Szombathelyi Püspöki Papnevelő Intézetben; 1955-ben szentelték pappá. Első plébánosi állomáshelyét 1974-ben foglalta el Kőszegszerdahelyen, 1981-től Kőszegen szolgált plébánosként. II. János Pál pápa 1987-ben nevezte ki az Egri Főegyházmegye főpásztorává, ekkor szentelték püspökké, majd megkapta az érseki palliumot is. Az érsek 1990 óta vezeti a Magyar Katolikus Püspöki Konferenciát.
MTI