Egyházunk egy-két hete
Templom - falak nélkül
"Sátorszentelés" a Béthelben
Az elkészült "sátor" |
A Pintér Győző tervezte mintegy száz négyzetméteres új „sátor” funkcióját tekintve istentiszteleti alkalmakra, kis- és nagycsoportos beszélgetések lebonyolítására egyaránt használható. Egyetlen oldalfala előtt ki lehet alakítani oltárrészt, miként szentelésén is történt. (A nagyjából száz fő befogadására képes cseréptetős előadótérhez egy sekrestye, egy székraktár és két, mozgáskorlátozottak által is használható mellékhelyiség is tartozik.)
A sátor különösen nyári kánikulák idején lehet alternatívája a közelében álló fatemplomnak. Ahogyan valaki megfogalmazta: „Jó időben Isten közelsége itt a szabad levegőn még inkább átélhető.”
Igehirdetésében Ittzés János egyébként arra hívta fel a figyelmet, hogy egyszer eljön majd az az óra, amikor már nem lesz szükség sem „sátrakra”, sem diakóniai szolgálatra, addig azonban adjunk hálát a vigasztalás eme szentélyeiért. Így tett Nyári Erzsébet diakonissza nővér is, aki a Fébé volt főnök asszonya – Túrmezei Erzsébet – egyik versével mondott köszönetet, míg Taschner Erzsébet a kezdetekről emlékezett. Arról, hogy a Fébé Diakonissza Egyesület megalapítója, Pauer Irma áldozatos munkájának köszönhetően miként jött létre a mai Béthel Missziói Otthon, s hogy az első, klotildligeti kis épületből hogyan nőtt ki a mai épületegyüttes: a bajban lévő vagy épp pihenni, töltekezni vágyó emberek „evangélikus menedéke”.
Cz. K.
Regionális hozzárendelés: Piliscsabai Evangélikus Egyházközség